Zmieniający się świat. Szanse i wyzwania

Jak powiedział Heraklit z Efezu „Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana”. Obecnie mamy do czynienia ze światem, w którym zachodzą coraz większe zmiany. Zmieniający się świat tworzy wielkie wyzwania zarówno w wymiarze społecznym, gospodarczym i politycznym (wyzwania dla przywódców), ale także pod względem kulturowym, przyrodniczym, klimatycznym. Obecny model konsumpcji jest nie do utrzymania. Świat żyje na kredyt, przejadając zasoby Ziemi. Czy zatem jesteśmy gotowi na ciągłe zmiany? Jak się na nie przygotować?

Uczniowie klasy 2b, w ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości,  uczestniczyli w bardzo interesującej prelekcji, z której dowiedzieli się m.in.:

·       jak nadążać za zmianami i zrozumieć zaawansowane technologie,

·       czy maszyny/roboty zastąpią ludzi,

·       jak wojna w Ukrainie zmieniła świat,

·       zmiana klimatu – co nas czeka i co możemy zrobić,

·       z jakimi wyzwaniami przyjdzie nam się zmierzyć w niedalekiej przyszłości?

Wykład prowadził Krzysztof Pietraszkiewicz – Prezes Związku Banków Polskich.
W spotkaniu prowadzonym na żywo w formule on-line brali udział uczniowie szkół ponadpodstawowych z całej Polski.
Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu lekcji pt.: Spotkania z Liderami Bankowości.
Temat wystąpienia: Zmieniający się świat. Szanse i wyzwania.

Grażyna Lech

Bakcyl