Kurs „Tablets and smartphones: Using mobile devices as educational tools” w Irlandii

W dniach 27.06.2022 r. – 03.07.2022 r. nauczycielki p. Emilia Lewicka i p. Edyta Biernacka doskonaliły umiejętności cyfrowe na kursie „Tablets and smartphones: Using mobile devices as educational tools” w Irlandii. Kurs odbył się w ramach projektu „Edukacja mobilna kadry pedagogicznej ZSP nr 2 w Siedlcach” finansowanego z programu Erasmus+.
Szkolenie prowadziło centrum doskonalenia nauczycieli Europass Teacher Academy Ireland w Dublinie. Zajęcia odbywały się w grupie międzynarodowej, co sprzyjało wymianie doświadczeń i komunikacji w języku angielskim.
Program kursu obejmował zagadnienia skupiające się na poznaniu i praktycznym wykorzystaniu narzędzi cyfrowych, wpływających na atrakcyjność procesu edukacyjnego oraz ułatwiających prowadzenie lekcji zdalnych i stacjonarnych. Uczestnicy szkolenia poznali narzędzia służące do tworzenia prezentacji i filmów interaktywnych takie jak: Nearpod, EdPuzzle i PlayPosit. Ważnym elementem kursu, było tworzenie lekcji z wykorzystaniem aplikacji interaktywnych. Uczestnictwo w projekcie Erasmus+ to nie tylko zdobywanie praktycznych umiejętności na kursie, ale także poszerzanie wiedzy na temat europejskiej kultury, zwłaszcza kraju przyjmującego.
W tym celu organizacja goszcząca przygotowała dla uczestników dwie wycieczki. Piesza wycieczka po Dublinie uwzględniała najważniejsze zabytki takie jak: Katedra św. Patryka i Katedra Trójcy, Park St. Steven’s, Zamek w Dublinie, dzielnicę The Temple Bar, oraz EPIC- Irlandzkie Muzeum Imigracji. Z kolei na wycieczce wyjazdowej uczestnicy zobaczyli Klify Moheru, położone nad Oceanem Atlantyckim, płaskowyż kresowy Burren i miasto Galway. W czasie wolnym po zajęciach uczestnicy projektu zwiedzali liczne atrakcje turystyczne Dublina i okolicznych miejscowości jak np. Howth i Bray.
Kurs zakończył się uroczystym wręczeniem certyfikatów potwierdzających ukończenie 30-godzinnego kursu z zakresu TIK oraz otrzymaniem dokumentu Europass Mobility.

Data publikacji: 4 lipca 2022 - KK

Kategorie:: Aktualności

Etykiety: