Wyjazd na staż zawodowy

W dniu 3 października 2020 r. do Portugali wyleciała 16 osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach. Celem wyjazdu było odbycie staży zawodowych w ramach projektu „LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ ZAWODOWA” finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Wyjazd trwał trzy tygodnie, w trakcie których uczniowie czwartych klas technikum realizowali praktyki zawodowe w firmach i zakładach pracy w miejscowości Barcelos. Uczniowie klas 4A i 4L uczestniczyli także w wycieczkach do Porto oraz Guimares i Bragi.
Młodzież oprócz zdobycia nowych kwalifikacji i umiejętności zawodowych:

• opanowała na poziomie podstawowej komunikacji nowy język obcy,
  • poznała kulturę, tradycję i metody organizacji pracy funkcjonujące w Portugali,
  • ma lepszy start zawodowy po ukończeniu szkoły,
  • posiada atrakcyjne CV (dzięki dokumentowi Europass Mobility) co ułatwi im znalezienie pracy.
    Oprócz doświadczenia zawodowego uczniowie mieli okazję poznać portugalską tradycję i kulturę oraz obyczaje panujące w tym kraju.

Data publikacji: 3 października 2020 - KK

Kategorie:: Aktualności Wydarzenia