• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

zlotaszkola

23 października 2018 dziesięcioro uczniów z klasy III F (grupa ucząca się historii na poziomie rozszerzonym) wzięła udział w grze miejskiej na 100-lecie Niepodległości Polski. Zadaniem uczestników było odnalezienie w mieście miejsc związanych z wydarzeniami, które miały miejsce w Siedlcach 100 lat temu i zrobienie dokumentacji fotograficznej. Uczniowie wypełniali też karty pracy, które oprócz pytań zawierały tekst historyczny i plan miasta z początku XX wieku. Na trasie gry znalazły się m in.: Katedra, plebania z tablicą pamiątkową poświęconą Józefowi Piłsudskiemu czy zabytkowe nagrobki żołnierzy POW na siedleckim cmentarzu centralnym. W ramach podsumowania uczestnicy gry miejskiej wykonali dla klasy prezentację multimedialną z wykorzystaniem własnych zdjęć zabytków.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com