• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

zlotaszkola

W dniach 8-10 października 2018 r. 31 uczniów Ekonomika wzięło udział w trzydniowej wycieczce do Krakowa „Szlakiem Odzyskania Niepodległości”. Młodzież poznała miejsca, gdzie narodziła się wolna, niepodległa Polska. Program wyjazdu był bardzo bogaty i obejmował m.in. takie miejsca jak: Kopiec Piłsudskiego, Wzgórze Wawelskie – Katedra Wawelska (krypta Józefa Piłsusdkiego), ul. Oleandry – miejsce powstania Legionów Polskich i wymarszu I Kompanii Kadrowej, Żydowski Kazimierz, Fabrykę Oskara Schindlera. Niepowtarzalną okazją było zwiedzanie Gmachu Głównego Muzeum Narodowego w Krakowie – wystawy „Broń i Barwa w Polsce” oraz czasowej wystawy poświęconej Stanisławowi Wyspiańskiemu – zobaczyliśmy blisko 500 z liczącego około 900 pozycji zbioru prac tego artysty, jednego z najwybitniejszych twórców polskich - malarza, rysownika, grafika, a także poety, dramatopisarza, scenografa i reformatora teatru. To była prawdziwa uczta duchowa!

Dodatkowym walorem wycieczki była piękna pogoda, złota polska jesień rozpieszczała nas swymi barwami wśród których mogliśmy podziwiać magiczny Kraków – stolicę królów polskich. 

Opiekunowie wycieczki: Barbara Adamiak, Anna Pliszka, Tomasz Borkowski

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com