• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

zlotaszkola

6 września 2018 r. uczniowie klasy 2f obejrzeli plenerową wystawę „Ojcowie Niepodległości”, zorganizowaną przed gmachem siedleckiego magistratu. Uczestnicy wycieczki z zainteresowaniem i uwagą śledzili biogramy i opis dokonań wybitnych mężów stanu: J. Piłsudskiego, R. Dmowskiego, I.J. Paderewskiego, W. Witosa, I. Daszyńskiego i W.Korfantego.

Ponadto licealiści poznali kalendarium najistotniejszych wydarzeń w procesie odradzania się Niepodległej Polski i obejrzeli kopie najważniejszych dokumentów a także mapę ukazującą, jak w latach 1918–1921 zmieniały się granice II Rzeczypospolitej.
Przy Skwerze Niepodległości, z pomnikiem poświęconym pamięci Marszała Józefa Piłsudskiego w tle, przed nowoczesnymi, dużymi planszami wystawy, zagłębialiśmy się w historię naszej Ojczyzny. To była dobra, ważna i atrakcyjna lekcja języka polskiego.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com