• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

zlotaszkola

9 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach odbyła się uroczystość podsumowująca obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Dyrektor szkoły pani Jolanta Duk serdecznie powitała dostojnych gości, wśród których była pani wiceprezydent Anna Sochacka, pani Regina Pieczara – starszy wizytator Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie, pan Ryszard Chraniuk – przewodniczący Powiatowej Rady Kombatanckiej w Siedlcach, pani prof. dr hab. Violetta Machnicka – prezes Siedleckiego Towarzystwa Naukowego, pani Bożena Wojciuk – absolwentka, kierownik artystyczny ZPiT ZS „Chodowiacy”, pani Edyta Ślubowska – dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP, pani Barbara Sidoruk – psycholog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Siedlcach, pan Patryk Hanisch – naczelnik Urzędu Skarbowego w Siedlcach, pan Bartosz Czapliński – z-ca dyrektora ZUS Oddział Siedlce, pani Agnieszka Król – redaktor Tygodnika Siedleckiego, pani Justyna Szalińska – Wymiatał – przewodnicząca Rady Rodziców w ZSP nr 2 w Siedlcach, pan Zbigniew Gałach – wiceprzewodniczący Rady Rodziców w ZSP nr 2 w Siedlcach, pan Stanisław Czop – wiceprzewodniczący Rady Rodziców w ZSP nr 2. Uroczystość rozpoczęła się niezwykle podniośle, bowiem pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar Szkoły i zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów „Ekonomika”. O godzinie 11.11, po specjalnym biciu zegara, wszyscy odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Podsumowania szkolnego projektu edukacyjnego „100 lat Niepodległej Polski” dokonała wicedyrektor szkoły Barbara Adamiak. W prezentacji podkreśliła ogromne zaangażowanie uczniów i nauczycieli w realizację różnorodnych zadań, wśród których znalazły się: uroczystość Urodziny Marszałka w siedleckim „Ekonomiku”, spotkanie poetycko-muzycznego Pieśni, z którymi szliśmy do wolności, wycieczka do Krakowa szlakiem odzyskania niepodległości, konkurs plastyczny, tydzień z poezją i pieśnią patriotyczną, wystawa Piłudski w fotografii i malarstwie, a nawet konkurs kulinarny na ciastko Niepodległościówkę. Uczniowie przygotowywali prezentacje multimedialne, okolicznościowe wystawy historycznych pamiątek, filmy, fotorelacje Historia utrwalona- pomniki i miejsca pamięci w naszym mieście, spotykali się z kombatantami, członkami historycznej grupy rekonstrukcyjnej. Pani Barbara Adamiak jako koordynatorka szkolnego projektu podziękowała wszystkim instytucjom i osobom, które wspierały działania młodzieży w czasie całorocznych obchodów. Zwieńczeniem Dnia dla Niepodległej w „Ekonomiku” był spektakl teatralny A to Polska właśnie! inspirowany dramatem Stanisława Wyspiańskiego pt. Wesele. Sala gimnastyczna zamieniona w bronowicką chatę rozbrzmiewała dźwiękami skocznego krakowiaka i mistrzowsko zagranymi dialogami gości weselnych. Przed oczami widzów rysował się portret narodu polskiego z jego tradycjami, zwyczajami, ale także przywarami. Była to również ważna lekcja historii, którą kończy rok 1918 i odzyskanie przez Polaków upragnionej, wyczekanej przez pokolenia wolności. Był to także hołd oddany tym, którzy złożyli życie na ołtarzu ojczyzny oraz tym, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości za ich trud i bohaterską walkę.
W uroczystości przygotowanej przez panią Anetę Baran i panią Annę Pliszkę wystąpiła dwudziestosześcioosobowa grupa osób z klas: 3F, 4A, 4C, 3L, 2A, 1F, 1R. Dekorację do spektaklu wykonali uczniowie z klas: 4A, 4R, 3R, 1R, 1A pod kierunkiem Anety Radzikowskiej, uczennicy klasy 4A. Całą uroczystość poprowadził Artur Żółkowski z klasy 3L.
Dzień dla Niepodległej w siedleckim „Ekonomiku” był uroczystym, wyjątkowym świętowaniem, spotkaniem ważnym i wartościowym. Było refleksyjnie, patriotycznie i radośnie.

Linki do stron internetowych, na których znajduje się relacja z uroczystości:

http://www.tygodniksiedlecki.com 

Działania biblioteki szkolnej podjęte z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę:
1. Wystawa książek w czytelni "Józef Piłsudski w literaturze", od 9.11.2017 r. do 30.11.2017 r.
2. Przygotowanie zestawień bibliograficznych pod hasłem"100-lecie Niepodległości" obejmujących zbiory biblioteki szkolnej i Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach; od 23.05.2018 r. do 30.11.2018 r.
3. Wystawa książek na holu przed biblioteką "Niepodległa w zbiorach siedleckich bibliotek", od 26.10.2018 r. do 30.11.2018 r.

Dnia 9 listopada 2018 zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Poland- My Homeland.” Konkurs został zrealizowany w ramach szkolnego projektu edukacyjnego „100 lat Niepodległej Polski”. Zadanie uczestników polegało na przygotowaniu w języku angielskim plakatów z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem konkursu było kształtowanie wśród uczniów świadomości i postaw patriotycznych.
W konkursie wzięło udział 19 uczniów z klas: 2A, 2F, 2R, 3F, 3R, 4R. Jury w składzie p. Karolina Ochnik, p. Renata Paczóska oraz p. Emilia Woźniak przyznało następujące nagrody:
I miejsce- Paulina Stosio, kl 2A
II miejsce- Natalia Olszewska, kl 4R
III miejsce- Weronika Nielipińska, kl 2A
Wyróżnienie- Katarzyna Tchórzewska, kl 2 R.
Laureaci i wyróżnieni uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.
Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie, a nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Dnia 09.11.2018 r. w ramach projektu „100 lat Niepodległej” odbył się w naszej szkole konkurs na wypiek cukierniczy i danie regionalne „Niepodległościówka”, w którym wzięło udział 9 uczennic z klas: 4R, 3R, 2A i 2L. Komisja konkursowa w składzie: pani dyrektor Jolanta Duk, pani wicedyrektor Barbara Adamiak oraz pani Katarzyna Bulik, po spróbowaniu wszystkich dań i wypieków wyłoniła zwycięzców konkursu. I miejsce zajęła Agata Kaczorek (2L) za pyszny sernik, II miejsce - Patrycja Rosa (4R) za wspaniałe pyzy z mięsem i soczewicą, a III miejsce – Karolina Wysokińska (4R) za znakomite kacze piersi. Wyróżnienie dostały: Paulina Kita (3R) za pysznego sękacza i Weronika Jaszczuk (4R) za doskonałe ciasto „łabędzi puch”. Pozostałe dania to: sernik na zimno, szarlotka, pierogi.
Organizatorki konkursu: Karolina Ochnik i Iwona Kaczorek

100 uczniów „Ekonomika” wspólnie z dyrekcją szkoły: p. Jolantą Duk, p. Joanną Kot, p. Barbarą Adamiak i nauczycielami wychowania fizycznego: p. Małgorzatą Hołubiec, p. Mariuszem Berczyńskim, p. Marcinem Długoszem, p. Piotrem Wójcikowskim ,pobiegło w sztafecie, by uczcić 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Bieg odbywał się na stadionie przy ul. Prusa, wszyscy uczestnicy ubrani byli w biało-czerwone stroje sportowe. Mimo zimna i silnego wiatru gorąco nam było od pozytywnych emocji i dobrego humoru. Sportową imprezę ku pamięci doniosłej rocznicy zorganizowali nauczyciele wf.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com