zlotaszkola

Sprawozdanie z realizacji przedsięwzięcia Spotkanie z członkami historycznej grupy rekonstrukcyjnej w ramach szkolnego projektu edukacyjnego „100 lat niepodległej Polski” realizowanego w ZSP nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.

Dnia 5 grudnia 2017 r. klasa 2l miała niecodzienną lekcję historii. Uczniowie spotkali się z członkami historycznej grupy rekonstrukcyjnej , którzy wystąpili w mundurach Wojska Polskiego z okresu I wojny światowej, wojny polsko-bolszewickiej i II Rzeczypospolitej. Panowie Jarosław Gołębiowski, Jan Gołębiowski, Konrad Osypiński i Piotr Krasnodębski w tym dniu byli także gośćmi specjalnymi na uroczystości Urodziny Marszałka w siedleckim „Ekonomiku. Na spotkaniu z młodzieżą barwnie opowiadali o umundurowaniu, uzbrojeniu i rekonstrukcjach ważnych bitew i potyczek oręża polskiego. Uczniowie mogli nie tylko obejrzeć, ale też przymierzyć elementy umundurowania. Spotkanie zorganizowała p. E. Soszyńska i p. T. Borkowski.