zlotaszkola

Sprawozdanie z realizacji przedsięwzięcia Pieśni, z którymi szliśmy do wolności… w ramach szkolnego projektu edukacyjnego „100 lat niepodległej Polski” realizowanego w ZSP nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach

„Pieśni, z którymi szliśmy do wolności” – pod takim hasłem odbyło się 9.11.2017 r. wyjątkowe spotkanie w naszej szkole. W przededniu 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę śpiewano pieśni patriotyczne, które na przestrzeni lat odgrywały ważną rolę w historii, wyzwalały wolę narodowego przetrwania, wolę walki, poczucie wspólnoty i tożsamości narodowej, pozwalały nam- Polakom ojczyznę zachować, w ojczyźnie żyć i być z niej dumnym.
Spotkanie z pieśnią patriotyczną zorganizowano w ramach projektu edukacyjnego „100 lat niepodległej Polski”. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa „Józef Piłsudski w fotografii, malarstwie i pracach plastycznych uczniów”. Zaproszeni goście nie kryli wzruszenia, śpiewali i wspominali. To niezwykłe spotkanie pokoleń było dla nas potwierdzeniem słów Goethego: ”Gdzie usłyszysz śpiew, tam wejdź, tam dobre serca mają, źli ludzie, wierzaj mi, ci- nigdy nie śpiewają”.
Wparcia w postaci pysznych słodkich ciasteczek udzielił pan Wojciech Radzikowski - Dyrektor Piekarni Ratuszowej Radzikowscy s.c. w Siedlcach. Koordynatorem działań była Barbara Adamiak.

Zaproszenie na koncert

Podziękowanie dla Pana Wojciecha Radzikowskiego