zlotaszkola

Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego założyli e-skarbonkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poprzez to działanie udało się zebrać 457zł. Pozyskane pieniądze w całości trafiły na konto WOŚP. Bardzo dziękujemy Darczyńcom za wsparcie naszej inicjatywy i wszystkie wpłaty.
Dochód z 29 finału WOŚP zostanie przekazany oddziałom dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego.

Rok szkolny 2020/2021 zaczęliśmy od tradycyjnego „Kiermaszu podręczników”. Uczniowie mieli okazję kupić podręczniki od starszych kolegów, bądź sprzedać młodszym. Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością, mimo, że w tym roku musieliśmy zachować środki ostrożności ze względu na trwającą pandemię. Zajęliśmy się także organizacją zdjęć klasowych. Kolejnym działaniem była organizacja Szkolnego Dnia Chłopaka. Z tej okazji w tym roku wszyscy chłopcy zostali obdarowani słodkim upominkiem. W październiku 2020r. dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji „Podaruj wiersz”. Przepisane przez uczniów wiersze wręczyliśmy nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Udało nam się zakończyć przedsięwzięcie „Bluza dla Ekonomika”. Planujemy wznowienie, gdy tylko będzie to możliwe. Mamy także nadzieję, kontynuować akcję: „Pomocna nakrętka”, polegającą na zbieraniu plastikowych nakrętek na cel charytatywny. Czekamy na powrót do szkoły i dalsze działania. W międzyczasie zachęcamy do obserwowania profilu Samorządu Szkolnego na Facebooku: https://bit.ly/33XqhqJ

Dzień Chłopaka

Kiermasz podręczników

Tylko szlachetne czyny są trwałe

Sofokles

Mamy super młodzież!

Uczniowie naszej szkoły angażują się w wiele akcji charytatywnych. Z inicjatywy młodzieży zorganizowana została akcja „Ciasto pomocy”, z której cały dochód przeznaczono na leczenie osoby ciężko chorej na raka. Zebrano kwotę ponad 1000 zł.

Szkoła zaangażowała się również w akcję zorganizowaną przez prywatną szkołę Europejskiego Centrum Szkolenia Językowego Eurolingua „Wrzuć cukierka do pudełka, radość dziecka będzie wielka”, w ramach której uczniowie zbierali słodycze dla dzieci z domów dziecka.

Wiele emocji i zaangażowania wywołała akcja pomocy dla ciężko chorega Kacperka, któremu potrzebna jest bardzo kosztowna terapia, konieczna dla ratowania życia. Podjęto wiele działań, z których dochód przeznaczony jest dla Kacperka. Samorząd Uczniowski zorganizował sprzedaż ciasta, z którego uzyskano 1200 zł. Ponadto uczniowie zorganizowali wieczór filmowy, który odbył się dnia 31.01.20 w naszej szkole. Uczestnictwo w wieczorze kosztowało symboliczną „cegiełkę” w kwocie 5 zł. Zebrana kwota została również przeznaczona dla Kacpra Boruty.

JESTEŚCIE WIELCY!!

DZIĘKUJEMY!!

Opiekun SU

W dniu 11.10.19 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji święta Edukacji Narodowej.

Polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, które zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela.

Po zakończeniu uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili groby nauczycieli naszej szkoły, na których zapalili znicze.

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego