Debata o języku

26 lutego 2024 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Siedlcach klasa 2C uczestniczyła  w  debacie „Cudze chwalicie, swego nie znacie. Promocja języka i literatury polskiej w kontekście poznawania kultur i regionów”. Prelekcje wygłosili goście z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie dr Małgorzata Burta oraz Uniwersytetu w Siedlcach dr hab. Andrzej Borkowski. Wystąpienia dotyczyły ważnych lektur w naszym kanonie literackim oraz wartości obcowania z językiem i literaturą polską.  Spotkanie przygotowała pani Monika Olędzka w ramach Transatlantyckiego Dialogu Edukatorów między szkołami z Europy i USA jako wydarzenie towarzyszące Warsztatom Mazowsze – Horyzonty Młodości pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Młodzież zapisywała kluczowe informacje, z których powstały infografiki w języku angielskim dla uczniów z Włoch i Stanów Zjednoczonych, z którymi współpracują w ramach projektu.  Chwalili się jednocześnie  pięknem  literatury polskiej i Mazowsza.

Monika Olędzka

Data publikacji: 28 lutego 2024 - Stanisław Waberski