zlotaszkola

20 kwietnia 2021 r. odbyła się szkolna debata panelowa na platformie Microsoft Teams              w ramach realizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach programu Złote Szkoły NBP. Tematem przewodnim debaty było hasło projektu edukacyjnego „Giganci finansów osobistych”. Na debatę zostali zaproszeni następujący eksperci:
1. Pani Agata Małycha-Woźniak - pracownik Wydziału Ubezpieczeń i Składek  Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Siedlcach.
2. Pan Michał Matlengiewicz - właściciel Agencji Reklamowej Strych Polska.
3. Pan Mateusz Popławski: właściciel firmy Misja Robotyka, Radny Miasta Łukowa i prezes Fundacji Regionalne Inkubatory Przedsiębiorczości.
4. Pani Agnieszka Antoniak: właściciel jednoosobowej działalności gospodarczej o nazwie „Zadbaj o swoje finanse”.
5. Pani Aleksandra Tomaszewska: pracownik firmy transportowej, stanowisko: koordynator ds. transportu.
6. Pani Paulina Miszczak: pracownik banku, stanowisko: ekspert ds. sprzedaży zdalnej                     i retencji, projekt manager.
7. Pani Jolanta Duk – dyrektor ZSP nr 2 w Siedlcach, nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.
8. Klaudia Niedziółka i Emilia Pachucka – uczennice kl. 2ag kształcące się w zawodzie technik ekonomista.
W debacie wzięli również udział nauczyciele naszej szkoły i uczniowie z klasy: 1a, 1b, 2bp, 2lp, 2fg, 2fp, 3c, 4a.
Moderatorem debaty była Pani Barbara Adamiak – Wicedyrektor ZSP nr 2 w Siedlcach. Po powitaniu uczestników spotkania prowadząca oddała głos zaproszonym ekspertom, którzy na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia zawodowego przybliżyli uczniom zagadnienia ekonomiczne dotyczące zarządzania dochodami osobistymi. Po wypowiedziach gości, uczniowie zadawali pytania ekspertom i otrzymywali od nich wyczerpujące odpowiedzi. Dzięki debacie uczestnicy mieli możliwość przypomnienia sobie wielu zagadnień ekonomicznych,        o których uczyli się na przedmiotach zawodowych, ale wzbogacili również swoją wiedzę               o nowe pojęcia z dziedziny finansów i bankowości. Przeprowadzona debata była dla wszystkich cennym doświadczeniem.

Prezentacje:

- Prezentacja "PPK"

- Prezentacja "Wybieram bank - jakie kryteria biorę pod uwagę"

- Prezentacja "Ubezpieczenia społeczne - sprawy ogólne"

- Prezentacja "Zmiana profilu usług bankowych a niepokój społeczny wywołany COVID19"

- "Inwestycje dla młodych"

- Debata szkolna - moderacja spotkania

- Raport z wnioskami z debaty