• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

zlotaszkola

7 listopada 2018 r. w ramach projektu Cyfrowobezpieczni.pl - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa odbył się SZKOLNY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO przeprowadzony przez edukatora projektu p. Katarzynę Branicką-Karczmarczyk.
Dzień rozpoczął się od spotkaniem edukatora z dyrektorem szkoły, któremu towarzyszył szkolny koordynator projektu – p. Ewa Księżopolska.
Następnie odbyło się spotkanie edukatora z uczniami i nauczycielami w świetlicy szkolnej, w ramach tzw. apelu. Na tym spotkaniu został zaprezentowany film nt. cyberzagrożeń przeznaczony dla uczniów i uczennic. Poruszone zostały podstawowe problemy dotyczące cyberbezpieczeństwa oraz informacje o miejscach, w których można znaleźć pomoc w sytuacjach zaistnienia cyberzagrożeń. Zaprezentowano główne założenia oraz cele projektu.
Po apelu przeprowadzone zostały 3 indywidualne warsztaty z klasą 1r, 1l, 2l na wybrane tematy cyberbezpieczeństwa.
Działania zrealizowane przez edukatora miały na celu wyposażenie uczniów i nauczycieli w wiedzę oraz wzrost świadomości na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

Relacja na cyfrowobezpieczni.pl

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com