• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

zlotaszkola

Ostatni tydzień października  i początek listopada to czas refleksji i zadumy a także wspomnień tych, którzy odeszli. To również okazja do odwiedzenia mogił i miejsc upamiętniających bohaterstwo poległych w walce za ojczyznę. Nauczyciele i uczniowie ZSP nr 2 w Siedlcach po raz kolejny aktywnie włączyli się w realizację zadań projektowych w ramach akcji MEiN #szkołapamięta
Dnia 27.10.2021 r. przedstawiciele  Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Emilii Lewickiej udali się na pobliski cmentarz, aby wyrazić swój szacunek i uczcić pamięć o zmarłych nauczycielach i pracownikach szkoły. Przewodniczką  po siedleckiej nekropolii  była p. Alina Majchrzyk - wieloletni nauczyciel przedmiotów ekonomicznych w naszej szkole.  
Następnego dnia, korzystając z pięknej pogody, kolejna grupa młodzieży udała się na spacer ulicami Siedlec.  Celem wyprawy było odwiedzenie lokalnych miejsc pamięci i poznanie ich historii. Zdjęcia i nagrania na bieżąco udostępniane były na Fb i instagramowym koncie szkoły, dzięki czemu wszyscy mogli  (i nadal mogą) wziąć udział w niezapomnianej lekcji historii.
W realizację działań związanych z projektem włączyła się licznie młodzież z wszystkich klas, podejmując różnorodne inicjatywy, takie jak projekcje filmów, przygotowanie i pokaz tematycznych prezentacji, opracowanie przewodnika po miejscach pamięci w Siedlcach i okolicach w języku polskim i angielskim i przede wszystkim – odwiedzanie miejsc pamięci ważnych dla naszej lokalnej społeczności.

Barbara Adamiak

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com