zlotaszkola

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Siedlcach oraz Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli zapraszają do udziału w

I REGIONALNYM KONKURSIE WIEDZY NORMALIZACYJNEJ

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o normalizacji, zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli oraz wzrost świadomości znaczenia normalizacji w życiu codziennym, a także przygotowanie specjalistów do wykorzystania rozwiązań normalizacyjnych w praktyce zawodowej.

Patronat nad Konkursem objął Polski Komitet Normalizacyjny.

Zapisy do konkursu w ZSP nr 2 zbierają:

Elżbieta Replińska

Kamila Wereszczyńska

Wioletta Pieńkowska

Przewidziane są zajęcia dodatkowe poświęcone tematyce konkursu na TEAMS 08 listopada godz. 19:00.

Konkurs zostanie przeprowadzony w szkole lub zdalnie jeśli zaistnieją ku temu okoliczności.

Ważne terminy:

1.  Zgłoszenie do konkursu do 22 listopada 2021 r.

2.  Przeprowadzenie etapu szkolnego w dniu 03 grudnia 2021 r. o godz. 9.00 w poszczególnych szkołach.

3. Przesłanie przez Szkolne Komisje Konkursowe do Organizatora danych 3 zwycięzców i uzyskanych przez nich punktów do dnia 10 grudnia 2021 r.

4. Finał konkursu: 17 grudnia 2021 r.  o godz. 11.00. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach.

ZAKRES TEMATYCZNY KONKURSU

Wymagany zakres wiedzy dostępny jest na stronach internetowych PKN www.pkn.pl

Przykładowe zagadnienia:

Polski Komitet Normalizacyjny (PKN) jako krajowa jednostka normalizacyjna;  historia PKN; organizacja PKN (RN, OT: RS, KT, KZ, PK); współpraca PKN z krajowymi i międzynarodowymi organizacjami normalizacyjnymi; definicja, cechy oraz cele normy i normalizacji; PN, Znak Zgodności z PN; rodzaje norm, prawa autorskie do PN, odpłatność za normy; ICS; normy:  ISO 14000, ISO 9000, ISO 37120; oznakowanie CE; sektory normalizacji.