zlotaszkola

W dniach 7 i 8 października klasy 2b, 3fg, 4c oraz przedstawiciele klasy 3rg ze swoimi wychowawcami p. K. Ochnik, p. I. Kaczorek oraz p. Sz. Maciołkiem byli na wycieczce w muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu oraz w parku rozrywki Energylandia w Zatorze.
Pierwszym przystankiem podróży był urokliwy Kazimierz Dolny i spacer po renesansowym rynku otoczonym pięknymi XVI i XVII wiecznymi kamienicami.
Po dotarciu do Oświęcimia zwiedzaliśmy Miejsce Pamięci oraz muzeum Auschwitz-Birkenau - największy hitlerowski obóz zagłady w czasie II wojny światowej. Pan przewodnik przybliżył historię miejsca, w którym rozegrał się ogrom tragedii ludzkiej. Młodzież miała okazję dowiedzieć się o warunkach życia więźniów, liczbie ofiar, sytuacji dzieci w obozie, eksperymentach medycznych, karach i egzekucjach. Taka lekcja historii na żywo długo zostanie w pamięci naszych uczniów.
Drugi dzień wycieczki spędziliśmy w parku rozrywki Energylandia w Zatorze. Strefy tematyczne, wspaniałe rollercoastery: Hyperion (prędkość do 142km/h), Zadra (największy na świecie drewniany coaster) i najnowszy Abyssus, a także strefy wodne: Water Park i Aqualantis oraz Bajkolandia to niewątpliwe atrakcje, z których chętnie korzystaliśmy. Wycieczka była bardzo interesująca, uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę i aktywnie spędzić czas.