zlotaszkola

24 września 2020 r. w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować.
W ramach obchodów 20. Europejskiego Dnia Języków zorganizowana została   gala urodzinowa pt.  „Famous and Admired”,  której treść nawiązywała do podstawowych celów tego wydarzenia. Nasi  uczniowie wcielili się w role znanych i podziwianych artystów. Na scenie usłyszeliśmy największe przeboje takich gwiazd jak: Adele, Rory Graham, Arash Labaf. Vitas, Luciano Pavarotti. Przedstawiciele języka niemieckiego zaprezentowali  nam jednego  z największych geniuszy wszech czasów, kompozytora i wirtuoza gry na instrumentach klawiszowych – Wolfganga Amadeusza Mozarta.
Obejrzeliśmy również kilka scenek, które udowodniły nam, że bez znajomości języków obcych może być naprawdę trudno.
Na zakończenie uroczystości  wzięliśmy udział w quizie dotyczącym przedstawienia. Każda dobrze udzielona odpowiedź została nagrodzona upominkiem ufundowanym przez wydawnictwa: Oxford i Pearson
Jak co roku w naszej szkole odbyły się warsztaty języka migowego. Zostały one przeprowadzone przez Panią Barbarę Mitelską i p. Olgę Gaję. Został zorganizowany  również kiermasz pierników przygotowanych przez pracowników i podopiecznych Spółdzielni Socjalnej „Zioła Siedleckie”.
Uczniowie przygotowali również plakaty pt. „Famous and admired”, dbając by w szkole  zapanował odpowiedni klimat. Wszystko po to aby uatrakcyjnić naukę języków obcych.
Dzień upłynął w bardzo przyjaznej atmosferze i z pewnością będziemy go miło wspominać.