• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

zlotaszkola

17 maja 2021 r. wyłoniono Laureatów IX edycji  Ogólnopolskiego Konkursu  „Normalizacja i Ja"  organizowanego przez Polski Komitet Normalizacyjny.

Polski Komitet Normalizacyjny (PKN) to krajowa jednostka normalizacyjna, która odpowiada za organizację  działalności normalizacyjnej w Polsce.  PKN jest członkiem Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego CEN i Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego Elektrotechniki CENELEC. oraz Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej ISO.

Hasło tegorocznej edycji konkursu: „Znaczenie norm w rozwoju przemysłu przyszłości (Przemysł 4.0)” szczególnie przypadło do gustu uczniom z Siedleckiego Ekonomika. Pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych Elżbiety Replińskiej 15 uczniów przygotowało prace na konkurs w kategoriach grafika i esej.

Komisja konkursowa w składzie: Zygmunt Niechoda (PKN – Przewodniczący), Grażyna Gregorczyk (ekspert niezależny – Promotor Edukacji Normalizacyjnej), Donata Andrzejczak (ŁCDNiKP), Bogdan Kruszakin (ekspert niezależny – Promotor Edukacji Normalizacyjnej), Barbara Płotczyk (KCER), Ewa Zielińska (Zastępca Prezesa PKN), Rafał Brzeziński (PKN), Paweł Górski (PKN – Sekretarz) wyłoniła zwycięskie prace i tu nasza szkoła odniosła już po raz kolejny wielki sukces:

W kategorii „Grafika"  (praca ucznia):

  • Pierwsze miejsce:

Oliwia Klewek – uczennica II klasy LP w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.

  • Drugie miejsce:

Weronika Kosieradzka – uczennica II klasy LP w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.
Julia Olszewska – uczennica II klasy LG w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.

  • Trzecie miejsce:

Natalia Jastrzębska – uczennica III klasy L w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.


W kategorii „Esej" (praca ucznia):

  • Pierwsze miejsce:

Łukasz Grabowski – uczeń II klasy LG w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.

W kategorii „Scenariusz lekcji" praca nauczyciela 3 miejsce zajął opiekun uczniów Elżbieta Replińska.

Prace uczniów oraz nauczyciela możemy podziwiać na stronie bardzo uznanej instytucji, jaką jest PKN:

https://wiedza.pkn.pl/web/strefa-edukacji/oswiata-konkursy

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com