• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

zlotaszkola

28 kwietnia 2021 r. (środa) uczniowie klas: 2 ag i 4a wzięli udział w konferencji on-line organizowanej przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Tematem spotkania była: „Rachunkowość jako system informacyjny jednostek gospodarczych”, w której wzięło udział ok. 170 uczniów szkół średnich z województwa mazowieckiego.
Spotkanie prowadziła Pani Jadwiga Godlewska – biegły rewident i doradca podatkowy. Na konferencji zostały poruszone następujące tematy: co to jest rachunkowość, działy rachunkowości, najważniejsze przepisy z Ustawy o Rachunkowości, księgi rachunkowe, funkcje rachunkowości, elementy i zasady rachunkowości finansowej oraz cele i funkcje rachunkowości zarządczej. Wyjaśniono definicję księgowego, jakie wymagania są wobec niego stawiane. Poruszono również temat rozwoju technologicznego i wyzwań jakie się z tym wiążą na stanowisku pracy księgowego.

Prezentacja (Dysk Google, 2.05 MB)

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com