• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

zlotaszkola

Pieski „po przejściach”, najczęściej przez naganne zachowanie ludzi, to współczesny problem społeczny. Takie psiaki trafiają do schronisk, fundacji czy stowarzyszeń. Wymagają one specjalistycznej opieki weterynaryjnej, licznych, kosztownych zabiegów medycznych (np. chirurgicznych, pielęgnacyjnych), specjalistycznej, wysokogatunkowej karmy, czy różnorodnych akcesoriów, jak np. legowiska, kocyki, szczotki, kosmetyki, smycze, szelki i wiele, wiele innych.
Trzy uczennice z klasy 2lp: Oliwia Klewek, Małgorzata Aleksandrowicz i Sofija Plotnikowa postanowiły pomóc bezbronnym zwierzętom realizując – w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z teorii -  projekt społeczny „Siedleckie psiaki”. Projekt ma format zbiórki charytatywnej. Pozyskane fundusze zostaną przekazane  Stowarzyszeniu „Zwierzoluby z Siedlec” z przeznaczeniem na opłacenie faktur za
leczenie zwierząt, zakup karmy oraz niezbędnych materiałów.
Zbiórka charytatywna jest prowadzona m.in. na platformie Allegro Lokalnie – oficjalnego partnera Fundacji Zwolnieni z Teorii. Zbiórkę można wesprzeć:
-  wystawiając przedmiot na sprzedaż z przeznaczeniem pozyskanej kwoty (w całości lub części) na wpłatę na rzecz projektu „Siedleckie Psiaki”,
- kupując jedną z cegiełek i otrzymując jako Darczyńca Wielkie Podziękowania.
Dziewczęta podejmują szereg działań mających na celu nagłośnienie swojej akcji. Gościły już w studiach radiowych: radia ESKA i RDC a o ich projekcie można przeczytać w lokalnych mediach.
Pomóżmy im w ich staraniach i dołączmy do zbiórki. Pomóżmy poprawić los wielu skrzywdzonych, bezbronnych a jakże wdzięcznych psiaków.
Link do zbiórki charytatywnej:
https://allegrolokalnie.pl/zbiorka/siedleckie-psiaki
Więcej można przeczytać lub posłuchać na:
- Siedleckie Psiaki - Zbiórka charytatywna - Strona główna | Facebook
- Zbierają pieniądze dla potrzebujących zwierząt. Akcja uczennic „Ekonomika” [AUDIO] - Siedlce, ESKA.pl
- Projekt - Siedleckie Psiaki (tygodniksiedlecki.com)

siedleckiepsiaki  

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com