• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

zlotaszkola

Dnia 17.03.2021 r w Urzędzie Miasta Siedlce miało miejsce uroczyste objęcie patronatem Pana Prezydenta Andrzeja Sitnika przedsięwzięcia społeczno-edukacyjnego prowadzonego przez uczennice Ekonomika pod nazwą „Akcja i Edukacja”. Dokument odebrała Dyrektor Szkoły Pani Jolanta Duk w obecności realizatorek kampanii społecznej uczennic: Aleksandry Kazaneckiej  kl. III r, Anity Rodak kl. II rg  oraz Marleny Kozioł kl. III a.
„Akcja i Edukacja” to projekt adresowany do mieszkańców  naszego miasta oraz uczniów szkół podstawowych realizowany w ramach  Olimpiady projektów społecznych Zwolnieni z Teorii.
Akcja  ma na celu pokazanie, że pierwsza pomoc naprawdę może uratować ludzkie życie i każdy z nas  ma  obowiązek jej udzielić.  Poprzez promocję tego zagadnienia w  internecie , umieszczenie w przestrzeni miejskiej stosownych  plakatów  uczennice przy wsparciu wielu instytucji, przedsiębiorstw i osób prywatnych postarają  się  zwrócić  uwagę na ten problem społeczny. W trakcie  trwania kampanii  przeprowadzone zostaną  online spotkania z rodzicami i lekcje z uczniami szkół podstawowych dotyczące udzielania pierwszej pomocy.  Przekazane zostaną najważniejsze informacje i wiedza praktyczna z zakresu  pierwszej pomocy. Uczennice nagrają filmik edukacyjny, który będzie zachęcał a jednocześnie edukował w jaki sposób zareagować, gdy widzimy, że komuś trzeba pomóc. Zachęcamy do śledzenia działań uczennic na Facebooku.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com