• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

zlotaszkola

10 marca 2021 roku uczniowie klas drugich (2ap i 2bp) i trzeciej (3a) kształcących się w zawodach technik ekonomista i technik rachunkowości uczestniczyli w konferencji online pt. „Praktyczne aspekty prowadzenia obsługi kadrowo-płacowej zatrudnionych pracowników” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Warszawie, Wydarzenie zostało objęte patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, w którym wzięło udział ok. 235 osób, w tym: uczniowie i ich opiekunowie ze szkół zawodowych województwa mazowieckiego. Uczniowie za pomocą platformy Office 365 – Teams wysłuchali ciekawych wykładów:

  • Pana Jacka Kędziora – adwokata specjalizującego się w prawie pracy i ubezpieczeń społecznych, na temat: Pracownik w sądzie pracy – najczęściej występujące przyczyny sporu pomiędzy stronami stosunku pracy,
  • Pani Elżbiety Młynarskiej-Wełpa – specjalisty ds. kadr i płac, wieloletniej menedżer działów HR w międzynarodowych korporacjach, na temat: Kiedy możemy otrzymać dodatkowe wynagrodzenie za pracę?,
  • Pani Ewy Skórzewskiej – biegłego rewidenta, głównego księgowego nadzorującego dział zajmujący się sprawami kadrowo-płacowymi, na temat: Kiedy wynagrodzenie za pracę podlega zmniejszeniu lub zwiększeniu?

W trakcie spotkania uczniowie naszego technikum wzięli udział w dwóch krótkich konkursach z wiedzy kadrowo-płacowej omawianej na spotkaniu. Konkursy zostały przeprowadzone w Testportal i składały się z 15 pytań testowych, w których wzięło udział ok 160 uczniów szkół zawodowych z województwa mazowieckiego. O wynikach konkursów decydował czas i liczba otrzymanych punktów. Na pochwałę i uznanie zasługują uczennice naszej szkoły, które zajęły I, II i III miejsce w pierwszym przeprowadzonym konkursie dotyczącym tematyki dodatkowego wynagrodzenia za pracę:
I miejsce zajęła uczennica klasy 3 a – WIKTORIA RUSINEK    
II miejsce zajęła uczennica klasy 2 ap – KINGA SZCZEPAŃSKA
III miejsce zajęła uczennica klasy 2 bp – MAJA ŁUGOWSKA
Nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Warszawie dla laureatek ZSP nr 2 w Siedlcach zostaną dostarczone na adres szkoły.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com