• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

zlotaszkola

Nie możemy wyjeżdżać na wycieczki, tym bardziej zagraniczne, ale zdalnie świat nadal stoi przed nami otworem:)
Wie o tym klasa 2 ag, która od początku zdalnego nauczania czynnie bierze udział w organizowanych cyklicznie warsztatach Fundacji AFS, specjalizującej się w wymianie międzynarodowej młodzieży. Celem warsztatów jest poznanie różnych kultur. 14.12.20 r. uczniowie wzięli udział w pierwszych warsztatach kulinarnych online, podczas których poznali kuchnię azjatycką z rejonu Singapuru. Podczas następnych warsztatów: "Gadanie na śniadanie”, w dniu 3.02.21 r., uczniowie klasy mieli możliwość rozmowy ze swoimi rówieśnikami z różnych krajów. Dario z Włoch wprowadził nas w niuanse kuchni włoskiej. Basil z Francji przedstawił temat życia rodzinnego i towarzyskiego i zestawił go ze swoim doświadczeniem z pobytu w Polsce. Leon z Niemiec w ciekawy sposób wyjaśnił system edukacji swojego kraju i porównał go do polskiego. Uczniowie skorzystali także z możliwości zadawania pytań prelegentom w języku angielskim. Na kolejnych warsztatach, dnia 17.02.21 r., w których wzięła udział także grupa 1 klasy 1L, Elena z Włoch przybliżyła uczniom system edukacji w swoim kraju i porównała go do polskiego, Benjamin z Hong Kongu opowiedział o historii tego regionu i wyjaśnił na czym polegały demonstracje w 2019 roku, opisał także jedzenie, język i atrakcje tego regionu. Następnie Grego z Węgier zaangażował uczniów w ciekawą zabawę – quiz sprawdzający wiedzę o węgierskim jedzeniu. Uczniowie rozmawiali z prelegentami w języku angielskim. Było dużo śmiechu, a także satysfakcji z nawiązanych nowych znajomości i używania w praktyce języka angielskiego, lingua franca naszych czasów.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com