• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

zlotaszkola

Pandemia i obostrzenia nie pozwalają uczniom na wyjazdy zagraniczne i wymiany międzynarodowe. Ale kto chce, szuka sposobu! W ubiegły piątek (19.02.21), na lekcji języka angielskiego prowadzonej przez P. Karolinę Ochnik, uczniowie klasy 2 fg mieli okazję spotkać się wirtualnie z uczniami z Tajlandii. Opowiedzieli o swoich zainteresowaniach oraz różnicach międzykulturowych. Mieliśmy okazję porozmawiać o różnicy w klimacie (w Tajlandii było 28 stopni C podczas gdy w Polsce -7 stopni C i śnieg na ulicach) oraz w szkolnictwie.
Drugie wirtualne spotkanie odbyło się 24.02.21 między uczniami klasy 4l a szkołą w Wietnamie. Tu również każdy mógł się krótko przedstawić, powiedzieć o swoich planach na przyszłość oraz sposobie spędzania wolnego czasu. Potem w grupach uczniowie omawiali sposoby, dzięki którym można pozostać zdrowym i pozytywnie nastawionym do życia w dobie pandemii.
Obydwa spotkania odbyły się w ramach projektu "Nice to e-meet you", który ma na celu zmotywowanie uczniów do nauki języków obcych a zwłaszcza języka angielskiego. Dzięki temu możemy poznawać świat i ludzi z różnych kontynentów bez wychodzenia z domu. Mamy nadzieję na kolejne takie ubogacające spotkania i gratulujemy odwagi tym, którzy wzięli już w nich udział!

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com