• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

zlotaszkola

„Działajmy razem!” – pod takim hasłem obchodzony był 9 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu. Organizatorem tego przedsięwzięcia w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Hasło akcji, „Działajmy razem!” nabiera szczególnego znaczenia, zwłaszcza teraz w czasie intensywnego korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji. DBI ma na celu, przede wszystkim, inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
W obchody tego dnia zaangażowali się uczniowie z klasy 3r kształcący się w zawodzie technik organizacji reklamy. Pod opieką pani Wioletty Pieńkowskiej młodzież opracowała materiały informacyjne  poruszające tematy m. in.: cyberprzemocy, phishingu,  hejtu w sieci, kradzieży danych osobowych, instytucji i telefonów alarmowych, programów antywirusowych czy bankowości elektronicznej. Zaprojektowane ulotki, plakaty, prezentacje multimedialne, infografiki i filmiki uczniowie zaprezentowali podczas lekcji online oraz w gablocie szkolnej. W celu sprawdzenia swojej wiedzy, na temat bezpieczeństwa w sieci, młodzież wzięła udział w quizie i grze w aplikacji Kahoot. Grupa uczniów uczestniczyła również w konferencji online z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2021.

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com