• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

zlotaszkola

W Polsce, dnia 2 lutego obchodzony jest Dzień Handlowca zwany Dniem Pracownika Handlu. Dzień Handlowca obchodzony jest także w wielu innych krajach. Święto to, to okazja by docenić pracę sprzedawców, przedstawicieli handlowych, kasjerów, specjalistów do spraw zaopatrzenia i zbytu, doradców/opiekunów klienta i wielu, wielu innych związanych z handlem. Choć w branży zmienia się nazewnictwo niektórych stanowisk, to główny cel jest zawsze ten sam – sprzedaż z zyskiem. Praca handlowca wymaga nie tylko kwalifikacji, ale także predyspozycji. Według danych statystycznych handel jest sektorem odpowiadającym za  prawie 1/3 polskiej gospodarki oraz 1/4 zatrudnienia pracowników.
Co stanowi ABC zawodu handlowca? Jaka jest historia handlu? Jakie cechy powinien posiadać idealny handlowiec? Jakie są plusy i minusy pracy w handlu? Co liczby mówią o handlu, a co przysłowia czy nasi znajomi?
Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w poniższych materiałach.  Opracowali je uczniowie klas: 1c, 2cg, 2cp gr.1, 3c  gr.2 kształcący się w zawodzie technik handlowiec. Nad całością czuwała pani Grażyna Lech.
Wszystkim Handlowcom obecnym i przyszłym z okazji ich święta życzymy miłych relacji z klientami oraz samych udanych transakcji.

Materiały przygotowane przez uczniów dostępne na Dysku Google:

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com