zlotaszkola

Wszystkim Chłopakom dużym i małym
Życzyć dziś chcemy, by byli wspaniali.
Spełnienia marzeń, uśmiechu, radości
Wspaniałych wrażeń i dużo miłości.
Dużo słodyczy, życia pięknego
I wszystkiego najlepszego

Dziewczyny z klasy 3bp

24 września 2020 r. w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować.
W ramach obchodów 20. Europejskiego Dnia Języków zorganizowana została   gala urodzinowa pt.  „Famous and Admired”,  której treść nawiązywała do podstawowych celów tego wydarzenia. Nasi  uczniowie wcielili się w role znanych i podziwianych artystów. Na scenie usłyszeliśmy największe przeboje takich gwiazd jak: Adele, Rory Graham, Arash Labaf. Vitas, Luciano Pavarotti. Przedstawiciele języka niemieckiego zaprezentowali  nam jednego  z największych geniuszy wszech czasów, kompozytora i wirtuoza gry na instrumentach klawiszowych – Wolfganga Amadeusza Mozarta.
Obejrzeliśmy również kilka scenek, które udowodniły nam, że bez znajomości języków obcych może być naprawdę trudno.
Na zakończenie uroczystości  wzięliśmy udział w quizie dotyczącym przedstawienia. Każda dobrze udzielona odpowiedź została nagrodzona upominkiem ufundowanym przez wydawnictwa: Oxford i Pearson
Jak co roku w naszej szkole odbyły się warsztaty języka migowego. Zostały one przeprowadzone przez Panią Barbarę Mitelską i p. Olgę Gaję. Został zorganizowany  również kiermasz pierników przygotowanych przez pracowników i podopiecznych Spółdzielni Socjalnej „Zioła Siedleckie”.
Uczniowie przygotowali również plakaty pt. „Famous and admired”, dbając by w szkole  zapanował odpowiedni klimat. Wszystko po to aby uatrakcyjnić naukę języków obcych.
Dzień upłynął w bardzo przyjaznej atmosferze i z pewnością będziemy go miło wspominać.

Dnia 16.09.2021r klasy IIb, IIIrg oraz przedstawiciele klas IIIfp, IIIap, IIa wraz z opiekunami s. M. Płatkowską, p. M. Przesmycką, p. I. Kaczorek, p. I Płotczyk wyruszyli na pielgrzymkę szlakiem nowych błogosławionych.
Pierwszym miejscem wędrówki były Laski - gdzie znajduje się ośrodek dla osób niewidomych, który powołała do istnienia Matka Róża Czacka.
Potem przyjechaliśmy do Warszawy. Pobyt na Starówce i modlitwa przy grobie błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Eucharystia w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej były czasem umocnienia naszej wiary.
Odwiedziliśmy też Świątynię Bożej Opatrzności, gdzie przed kilkoma dniami odbyła się beatyfikacja nowych błogosławionych.

M. Płatkowska, M. Przesmycka

Kompetencje bardzo obecnie pożądane na rynku pracy to: praca zespołowa, rozwiązywanie problemów, komunikacja i zarządzanie. Jak młodzi ludzie mogą je zdobyć? Między innymi przez udział w pierwszej, praktycznej Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, która polega na realizacji przez uczestników własnego projektu społecznego. Do tej pory uczniowie z całej Polski zrealizowali ponad 4500 takich projektów. To olimpiada, w której uczestnicy działają  w praktyce i uczą się w terenie. Uczniowie w ten sposób zyskują doświadczenie i kompetencje trudne do zdobycia tradycyjnymi metodami, a po ukończeniu projektu otrzymują międzynarodowy certyfikat z zarządzania. Uczniowie w zespole przechodzą przez 4 etapy zarządzania, przez które prowadzi ich dedykowana platforma edukacyjna.
Projekt społeczny to każda, nawet najmniejsza inicjatywa realizowana przez uczniów mająca na celu zmianę otoczenia na lepsze lub pomoc innym. Uczestnicy robią coś dla kogoś a uczą się dla siebie.
14 września gościliśmy w naszej szkole ambasadora Zwolnionych z Teorii, który przybliżył zasady realizacji projektów oraz podzielił się swoim doświadczeniem w tym zakresie.
Wszyscy zainteresowani udziałem w olimpiadzie więcej informacji uzyskają na platformie zwolnienizteorii.pl, w regulaminie Olimpiady oraz u nauczycieli podstaw przedsiębiorczości.

Grażyna Lech

W dniach 03.09. i 08.09.2021 odbyły się spotkania z przedstawicielami agencji reklamowej Tech-Media, która sprawuje patronat nad klasami o specjalności technik reklamy. Dały one możliwości  zapoznania się z ofertą, wprowadziły w świat lokalnej reklamy. Uczniowie dowiedzieli się, czego można nauczyć się podczas praktyk, jakie są stosowane w firmie techniki sprzedaży, sprzęt I specjalistyczne programy komputerowe. Młodzi ludzie zostali zaproszeni do współpracy  z fachowcami, aby mogli poznać trendy w dziedzinie marketingu i reklamy. Mają możliwość współtworzenia projektu społecznego dla społeczności lokalnej i dla miasta Siedlce. Siedlce-naszymi oczami, to inicjatywa, która ma dać przestrzeń do mówienia  o ciekawych miejscach w naszym mieście, o niezwykłych ludziach, którzy inspirują do pozytywnego działania.

Przyszły projekt planowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 i Agencję reklamową Tech-Media stworzy możliwość do rozwijania wiedzy i umiejętności w praktyce.

M.Olędzka, E.Nowak

Pierwszego września po dwóch  miesiącach przerwy wakacyjnej  w „Ekonomiku” odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2021/2022. Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz  przewodnicząca Rady Rodziców- p. Justyna Szalińska -Wymiatał szczególnie ciepło powitali uczniów sześciu  klas pierwszych Technikum nr 2 i VI Liceum Ogólnokształcącego. Pani Dyrektor Jolanta Duk wyraziła nadzieję, że nadchodzący rok szkolny będzie spokojny i przyniesie wiele sukcesów w nauce i nauczaniu dla Uczniów, Nauczycieli i Rodziców. Pierwszoklasiści poznali swoich wychowawców i złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna pt.: „Wakacyjne wspomnienia” z piosenkami: „Chałupy welcome to”, „Córka rybaka”, „Na jednej z dzikich plaż”. Akademia została przygotowana przez p. R. Paczóską,  p. A. Kowalczyka i  p. T. Borkowskiego.
Renata Paczóska