zlotaszkola

zlote szkoly

W dniach od 22.02.21 r. do 30.04.21 r. w Technikum nr 2 realizowany był projekt “Złote Szkoły NBP. Giganci finansów”.

Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program popularyzujący wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Program aktywizuje nauczycieli i uczniów do podejmowania zespołowych inicjatyw na rzecz swojej szkoły i najbliższego otoczenia przybliżających zagadnienia ekonomiczne w nowatorski i przystępny sposób. Zespoły nazwane Drużynami Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej ubiegają się o tytuł „Złotej Szkoły NBP”, wykonując określone w programie zadania. Spośród wszystkich szkół z tytułem „Złota Szkoła NBP” są wybierane i nagradzane te, które są autorami najlepiej zrealizowanych zadań. Zamysłem NBP jest stworzenie ogólnopolskiej sieci Złotych Szkół NBP, które będą liderami w dziedzinie upowszechniania wiedzy o finansach.

Udział w projekcie przewidywał realizację trzech głównych zadań: lekcji z ekonomią, spotkania z ekspertem oraz debaty szkolnej. Do projektu zaangażowanych było 16 nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych oraz 8 uczniów, którzy stanowili Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej. Uczniowie z powodzeniem wspierali nauczycieli w różnych zadaniach. W naszej szkole w ramach projektu przeprowadzono 28 lekcji z ekonomią, w większości interdyscyplinarnych. Miało miejsce także 6 spotkań z ekspertami z różnych dziedzin. W dniu 20.04.21 r. miała miejsce debata szkolna, w trakcie której gościliśmy zaproszonych ekspertów i uczniów Szkoły.
Efekty pracy w projekcie można obejrzeć w poniższych  linkach w postaci zdjęć z lekcji, spotkań i debat oraz bazy materiałów wykorzystanych w trakcie lekcji.