zlotaszkola

dzienotwarty

plakaat

We wtorek 4 maja maturzyści rozpoczęli zmagania egzaminacyjne. Wczoraj pisali język polski na poziomie podstawowym. Tematy dotyczące ambicji  i przestrzeni miasta przypadły wszystkim zdającym do gustu. Miejmy nadzieję, że egzaminatorzy, czytając ich prace, będą równie zadowoleni. Dzisiaj obowiązkowy egzamin z matematyki, który podobnie jak wszystkie inne, odbywa się w reżimie sanitarnym. Niestety, cień pandemii już drugi rok z kolei nie pomaga maturzystom. Matematyka uznawana jest za najtrudniejszy egzamin maturalny.  Ufamy, że 182 absolwentów liceum i technikum osiągnie sukces także na tym egzaminie. Za wszystkich maturzystów trzymamy mocno kciuki!

30 kwietnia 2021 r. absolwenci klas maturalnych Technikum nr 2 i VI Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Mimo pandemii koronawirusa wychowawcy klas spotkali się ze swoimi klasami, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa. Uczniowie składali na „ręce” Pani Dyrektor oraz wychowawców klas podziękowania dla całego grona pedagogicznego i pracowników szkoły za czas spędzony w szkole, za ciepłe słowa kierowane w ich stronę, za motywację do nauki i wyrazy życzliwości. Wychowawcy klas wręczyli swoim podopiecznym nagrody książkowe, statuetki za osiągniecia sportowe i dyplomy. Wszyscy uczniowie ZSP nr 2 w Siedlcach otrzymali świadectwa ukończenia szkoły średniej. Dwóch absolwentów szkoły ze średnią powyżej 5,00 zostało wyróżnionych Nagrodą Kopernikowską: Richard Hodovaniuk uczeń klasy 4a i Jakub Cabaj uczeń klasy 4l. Z ciepłymi słowami, z łezką w oku, z podziękowaniami i życzeniami wielu sukcesów żegnamy rok szkolny tegorocznych maturzystów i trzymamy mocno kciuki za wyniki egzaminów maturalnych.

Dnia 26.04.2021 roku klasy 1r i 1l, podczas telekonferencji z Turcją, uczestniczyły w wirtualnej podróży do Francji.  W trakcie wyjazdu młodzież obu szkół wymieniała się spostrzeżeniami, oczekiwaniami oraz obliczała najkrótszą i  najtańszą trasę przejazdu.

Uczestnicy, z lotniska Charles De Gaulle International Airport w Paryżu, udali się w kierunku Wieży Eiffla, a następnie do muzeum w Luwrze i na Pola Elizejskie. W ramach doskonalenia umiejętności technicznych, wykorzystano programy graficzne do fotomontażu zdjęć. W celu kształtowania kompetencji językowych, uczniowie opisywali wybrane arcydzieło muzealne według wytycznych z maturalnego egzaminu ustnego.

Uczestnicy międzynarodowej wycieczki on-line do Paryża komunikowali się w  języku angielskim.

Organizatorem nietypowej lekcji była pani Monika Olędzka przy wsparciu pani Ceren Naipoglu i pani Kamili Wereszczyńskiej.

28 kwietnia 2021 r. (środa) uczniowie klas: 2 ag i 4a wzięli udział w konferencji on-line organizowanej przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Tematem spotkania była: „Rachunkowość jako system informacyjny jednostek gospodarczych”, w której wzięło udział ok. 170 uczniów szkół średnich z województwa mazowieckiego.
Spotkanie prowadziła Pani Jadwiga Godlewska – biegły rewident i doradca podatkowy. Na konferencji zostały poruszone następujące tematy: co to jest rachunkowość, działy rachunkowości, najważniejsze przepisy z Ustawy o Rachunkowości, księgi rachunkowe, funkcje rachunkowości, elementy i zasady rachunkowości finansowej oraz cele i funkcje rachunkowości zarządczej. Wyjaśniono definicję księgowego, jakie wymagania są wobec niego stawiane. Poruszono również temat rozwoju technologicznego i wyzwań jakie się z tym wiążą na stanowisku pracy księgowego.

Prezentacja (Dysk Google, 2.05 MB)