Wycieczka do Warszawy

W dniu 28 marca 2023 roku klasy 1b i 1f pod opieką Pani Emilii Buczkowskiej, Pani Joanny Kamińskiej-Wąż, Pani Wioletty Pieńkowskiej i Pani Joanny Staręgi-Marco wzięły udział w Wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego z przewodnikiem. Panie przewodnik podzieliły się z nami historią ZOO oraz opowiedziały o gatunkach zwierząt.
Następnie udaliśmy się do Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa. Wizyta obejmowała przedstawienie działalności Centrum na rzecz uczestników misji poza granicami Polski oraz spotkanie z sierżantem Emilem Urbanem, weteranem poszkodowanym w misjach, odznaczonym Orderem Krzyża Wojskowego. Opowiedział on uczniom o swojej służbie w Afganistanie. Młodzież wysłuchała także historii udziału żołnierzy polskich w misjach zagranicznych. Uczniowie zwiedzili Salę Tradycji Centrum Weterana. Na zakończenie młodzież naszej szkoły zapaliła znicze pod pomnikiem poświęconym poległym i zmarłym na misjach poza granicami Ojczyzny.
Ostatnim punktem programu był musical w 3D „Romeo i Julia” w Teatrze Buffo, który przedstawia miłość dwojga ludzi, nie umiejących odnaleźć porozumienia ze światem dorosłych oraz pogoń za sławą i pieniędzmi bez poszanowania uczuć ludzkich.

Data publikacji: 28 marca 2023 - KK