ZlotaTarcza2018

Rekordy uczniów ZSP nr 2

Miło nam poinformować o tym, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach jest sklasyfikowany na trzecim miejscu w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych z regionu siedleckiego w roku szkolnym 2017/ 2018. Jest to najwyższe osiągnięcie naszych sportowców w historii szkoły. Sukces jest tym większy, że wyprzedzają nas tylko dwie siedleckie szkoły, które mają blisko dwa razy więcej uczniów każda, niż EKONOMIK. Nie byłoby tego sukcesu bez wspaniałej młodzieży, wsparcia Dyrekcji Szkoły i Rady Rodziców, wyrozumiałości wszystkich nauczycieli, a także bez zaangażowania i determinacji nauczycieli wychowania fizycznego.

Rywalizacja szkół ponadgimnazjalnych

Zostań wolontariuszem IX Biegu Siedleckiego Jacka, który odbędzie się 26.08.2018. Jeśli lubisz wyzwania, chcesz poznać nowych ludzi, chcesz zobaczyć jak wygląda organizacja dużej imprezy masowej i przede wszystkim jeśli jesteś pozytywnie nastawiony do ludzi to jest to praca dla Ciebie. Na czym polega?  Praca w puncie odżywiania lub nawadniania polega na podawaniu potrzebującym biegaczom wody lub batonika. Praca w depozycie polega na opiece nad rzeczami pozostawionymi przez biegaczy. Praca w sekcji informacyjnej polega udzielaniu informacji gdzie i co jest (często w biegach uczestniczą ludzie z terenu  Polski i z za granicy Praca na mecie polega na podawaniu wody i dekorowaniu medalami wbiegających na metę. Reszty dowiecie się na spotkaniu informacyjnym.  Od lat uczniowie naszej szkoły sprawdzają się w tej roli. W zamian otrzymasz pamiątkowa koszulkę, certyfikat, wejściówkę do aqua parku i posiłek. Zgłoszenia proszę przesyłać na librusie do Małgorzaty Hołubiec – telefon i rozmiar koszulki.

3.06.2018 na stadionie przy ulicy Prusa została rozegrana sztafeta drużyn 5-osobowych na dystansie 10,5 km z okazji 105 rocznicy siedleckiej Dwójki. Wystartowały dwie sztafety reprezentujące naszą szkołę. Ekonomik Uczniowie i Ekonomik Nauczyciele. Startowało wiele mocnych grup biegowych, takich jak: Youlo Run Team Siedlce, Skórzec Biega, KS Feniks czy Pogoniaki. Bardzo mocna okazała się również sztafeta naszych uczniów, bo zajęła wysokie drugie miejsce przegrywając tylko ze sztafetą Pogoni. Wśród uczestników biegu rozlosowano nagrody w postaci karnetów ufundowanych przez CrossFit G4. Szczęście sprzyjało uczniom Ekonomika, bo w ich ręce trafiły aż 3. Pomysłodawcą i organizatorem  imprezy sportowej był nasz absolwent Rafał Wysocki. Więcej informacji i zdjęć na stronie: www.105km.pl

22.05.2018 na stadionie przy ulicy Prusa odbyły się: Liga Lekkoatletyczna i Mistrzostwa Regionu w Lekkoatletyce o Puchar Prezesa Szkolnego Związku Sportowego. Naszą szkołę reprezentowało 51 uczniów. Największy sukces odniósł Dawid Krogul – wygrał rzut oszczepem i ustanowił swój nowy rekord szkoły 49,95 m. Wysokie drugie miejsce zajęła sztafeta dziewcząt 4x400m w składzie: Weronika Kucińska, Sylwia Płatek, Aneta Płatek i Martyna Augustyniak. Trzecie miejsce w biegu na 100m zajęła Aneta Płatek. Trzecie miejsce sztafeta 4x400m dziewcząt w składzie: Joanna Borkowska, Aneta Płatek, Sylwia Płatek i Martyna Augustyniak.
W klasyfikacji Mistrzostw regionu chłopcy zajęli 3 miejsce na 20 drużyn, a dziewczęta 6 miejsce na 21 drużyn. Nie znamy jeszcze podsumowania po II rzutach Ligi Lekkoatletycznej.

Lista osób biorących udział w zawodach

Młodzież naszej szkoły wzięła udział w obchodach 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3- go Maja. Wśród nagrodzonych znalazł się Emil Kołodziejczyk, który indywidualnie zajął 3 miejsce. W ogólnej klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych dziewczęta drużynowo zajęły 2 miejsce, a chłopcy 3 miejsce.
Gratulujemy biegaczom !!!

Lista osób, które wzięły udział w biegach ulicznych: Korycińska Sylwia IIA, Skaruz Karolina IA, Jarząb Natalia IIC, Pogonowska Ewelina IIR, Grabowska Weronika IIF, Noszczak Paulina IIF, Hodowaniuk Yulia IIA, Milczarek Adrianna IC, Kozak Natalia IIR, Zwolińska Aleksandra IIR, Mikołajewicz Patrycja IA, Kopeć Dominika IA, Jasińska Kinga IIR, Kamińska Karolina IA, Sitarz Natalia IIC, Mioduska Martyna IIC, Kołodziejczyk Emil IIIL, Kosieradzki Patryk IIIL, Stosio Marcin IIIL, Romański Mateusz IIIL, Tokarz Przemysław IIIL.