medal

акция на ноутбук

сковорода

ручной электрический

W dniu 6 grudnia 2017 r. rozpoczęliśmy kolejną edycję akcji „Góra grosza”. Samorząd Uczniowski przypomniał, że celem akcji jest zbieranie drobnych monet. Pieniędze zostana przeznaczone dla dzieci wychowujących się w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Zbiórka potrwa do 2 stycznia 2018r r. Bądźmy dobroczynni i uczmy się empatii.

6 grudnia! Mikołajki! Święto, które już na stałe wpisało się w naszą szkolną tradycję. W tym dniu wielu uczniów wyraziło chęć zabawy i wyróżnienia się spośród innych strojem. Tych właśnie Mikołaj obdarował słodkościami. Warto zaznaczyć, że cukierkami częstowało uczniów aż dwóch Mikołajów. Jednym z nich był ten z Laponii, a drugim nasz patron szkoły, czyli kanonik Mikołaj Kopernik. Na przerwach z głośników szkolnego radiowęzła rozbrzmiała świąteczna muzyka. Na korytarzach odczuwało się miłą atmosferę.

W dniu 08.11.2017 w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Siedlce. Pierwszym etapem przygotowań był wybór Komisji Wyborczej w tajnym głosowaniu spośród członków Samorządu Uczniowskiego. Zgodnie z ordynacją wyborczą naszej szkole przysłygują trzy mandaty. Do MRM kandydowało pięcioro uczniów, którzy zaprezentowali się rozwieszając swoje plakaty wyborcze na terenie szkoły. Gosowanie trwało w godzinach od 10:00 do 14:30. Prawo głosu mieli wszyscy uczniowie naszej szoły. Każdy z uczniów otrzymał od Komisji Wyborczej jedną kartę do głosowania ostemplowaną pieczątką szkoły, potwierdzając jej odbiór na spisie wyborców. Głosujący stawiał w pustym polu, przy nazwisku kandydata, którego popiera, znak „X”. Do głosowania mogli przystąpic tylko uczniowie, którzy poświadczyli swoją tożsamość dowodem osobistym lub legitymacją szkolną. Po przeliczeniu głosów okazało się, że najwięcej wyborców miała Beata Jasińska z klasy 1c, następnie Bartłomiej Wysokiński z klasy 3c i Konrad Kosyl z klasy 2c.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w reprezentowaniu naszej szkoly na forum Młodzieżowej Rady Miasta Siedlce.

4 grudnia w naszej szkole było naprawdę mikołajkowo. Uczniowie z wielu klas chętnie włączyli się w akcję rozpropagowaną przez SU. Każdy, kto założył w tym dniu czapkę Mikołaja, zwolniony był z pytania i niezapowiedzianych kartkówek. Ale tak naprawdę liczyły się dobre humory i roześmiane Mikołajowe buzie. Najwięcej Mikołajów było w klasach: IC, IIC, IIF, IIIC.

W dniu 6 września 2016 r. Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole „Giełdę podręczników”. Zainteresowani uczniowie mogli kupić niezbędne do nauki podręczniki od starszych kolegów bądź sprzedać je młodszym. Inicjatywa ta spotkała się z ogromnym odzewem ze strony uczniów.