ZlotaTarcza2018

Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018 po zmianie:

Artur Soćko kl.2r - PRZEWODNICZĄCY
Dorota Ratuska kl.2f - ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO
Mateusz Michalak kl.1l - SEKRETARZ
Karol Łukaszuk kl.1c – członek
Adrian Klimiuk kl.2f - członek

SEKCJA INFORMACYJNO/PLASTYCZNA
Aneta Radzikowska kl. 3a
Angelika Wielgosz kl.3r
Aleksandra Kruk kl.2c

SEKCJA FOTOGRAFICZNA
Ewa Michalak kl.1r
Dawid Mościcki kl.1r

Opiekun Samorządu Uczniowskiego - p. Jolanta Iwaniuk

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego

смотреть м2

акция на ноутбук

сковорода

ручной электрический

BBeata1eata Jasińska, uczennica klasy 1C technikum

o kierunku technik handlowiec.

Interesuje się papieroplastyką lubi matematykę.

Konrad1

Konrad Kosyl, uczeń klasy 2C technikum

o kierunku technik handlowiec.
Interesuję się piłką nożną i reprezentuje

naszą szkołę w piłce siatkowej.

Bartek1

Bartłomiej Wysokiński uczeń klasy 3c.
Interesuje się historią i lubi jazdę na motorze.

W związku z kończącą się kadencją dotychczas działającej Rady Samorządu Uczniowskiego w dniu 07.02.2018 w naszej szkole dokonalismy wyboru nowej Rady Samorządu Uczniowskiego, w wyniku których:

• Artur Soćko kl.2r - został przewodniczącym
  • Dorota Ratuska kl.2f - została zastępca przewodniczącego
  • Mateusza Michalaka kl.1l - wybrano na sekretarza

Nowo wybranym przedstawicielom społeczności szkolnej życzymy powodzenia, wielu dobrych pomysłów i zaangażowania.

W dniu 6 grudnia 2017 r. rozpoczęliśmy kolejną edycję akcji „Góra grosza”. Samorząd Uczniowski przypomniał, że celem akcji jest zbieranie drobnych monet. Pieniędze zostana przeznaczone dla dzieci wychowujących się w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Zbiórka potrwa do 2 stycznia 2018r r. Bądźmy dobroczynni i uczmy się empatii.

6 grudnia! Mikołajki! Święto, które już na stałe wpisało się w naszą szkolną tradycję. W tym dniu wielu uczniów wyraziło chęć zabawy i wyróżnienia się spośród innych strojem. Tych właśnie Mikołaj obdarował słodkościami. Warto zaznaczyć, że cukierkami częstowało uczniów aż dwóch Mikołajów. Jednym z nich był ten z Laponii, a drugim nasz patron szkoły, czyli kanonik Mikołaj Kopernik. Na przerwach z głośników szkolnego radiowęzła rozbrzmiała świąteczna muzyka. Na korytarzach odczuwało się miłą atmosferę.

W dniu 08.11.2017 w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Siedlce. Pierwszym etapem przygotowań był wybór Komisji Wyborczej w tajnym głosowaniu spośród członków Samorządu Uczniowskiego. Zgodnie z ordynacją wyborczą naszej szkole przysłygują trzy mandaty. Do MRM kandydowało pięcioro uczniów, którzy zaprezentowali się rozwieszając swoje plakaty wyborcze na terenie szkoły. Gosowanie trwało w godzinach od 10:00 do 14:30. Prawo głosu mieli wszyscy uczniowie naszej szoły. Każdy z uczniów otrzymał od Komisji Wyborczej jedną kartę do głosowania ostemplowaną pieczątką szkoły, potwierdzając jej odbiór na spisie wyborców. Głosujący stawiał w pustym polu, przy nazwisku kandydata, którego popiera, znak „X”. Do głosowania mogli przystąpic tylko uczniowie, którzy poświadczyli swoją tożsamość dowodem osobistym lub legitymacją szkolną. Po przeliczeniu głosów okazało się, że najwięcej wyborców miała Beata Jasińska z klasy 1c, następnie Bartłomiej Wysokiński z klasy 3c i Konrad Kosyl z klasy 2c.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w reprezentowaniu naszej szkoly na forum Młodzieżowej Rady Miasta Siedlce.