Zlote technikum 2020

Tylko szlachetne czyny są trwałe

Sofokles

Mamy super młodzież!

Uczniowie naszej szkoły angażują się w wiele akcji charytatywnych. Z inicjatywy młodzieży zorganizowana została akcja „Ciasto pomocy”, z której cały dochód przeznaczono na leczenie osoby ciężko chorej na raka. Zebrano kwotę ponad 1000 zł.

Szkoła zaangażowała się również w akcję zorganizowaną przez prywatną szkołę Europejskiego Centrum Szkolenia Językowego Eurolingua „Wrzuć cukierka do pudełka, radość dziecka będzie wielka”, w ramach której uczniowie zbierali słodycze dla dzieci z domów dziecka.

Wiele emocji i zaangażowania wywołała akcja pomocy dla ciężko chorega Kacperka, któremu potrzebna jest bardzo kosztowna terapia, konieczna dla ratowania życia. Podjęto wiele działań, z których dochód przeznaczony jest dla Kacperka. Samorząd Uczniowski zorganizował sprzedaż ciasta, z którego uzyskano 1200 zł. Ponadto uczniowie zorganizowali wieczór filmowy, który odbył się dnia 31.01.20 w naszej szkole. Uczestnictwo w wieczorze kosztowało symboliczną „cegiełkę” w kwocie 5 zł. Zebrana kwota została również przeznaczona dla Kacpra Boruty.

JESTEŚCIE WIELCY!!

DZIĘKUJEMY!!

Opiekun SU

W dniu 11.10.19 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji święta Edukacji Narodowej.

Polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, które zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela.

Po zakończeniu uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili groby nauczycieli naszej szkoły, na których zapalili znicze.

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego

Dnia 5 i 6 września w naszej szkole odbył się kiermasz książek, na którym uczniowie Ekonomika mieli możliwość zakupienia podręczników szkolnych po atrakcyjnych dla nich cenach. Kiermasz cieszył się dużą popularnością wśród uczniów.

Rok szkolny uważamy za otwarty. Powodzenia!

Każdego roku w naszej szkole obchodzimy święto zakochanych. W tym roku część uczniów postanowiła uczcić ten dzień czerwonym akcentem ubioru. Samorząd Szkolny zorganizował pocztę walentynkową. Nauczycielom i uczniom rozdawane były walentynkowe cukierki, a z głosników szkolnego radiowęzła na przerwach można było posłuchać fajnej muzyki przygotowanej przez członków sekcji muzycznej Samorządu Szkolnego.

Samorząd Uczniowski poraz kolejny zorganizował w naszej szkole kiermasz książek, który odbył się w  dniach 6-7.09.2018. Uczniowie skorzystali z możliwosci zakupu podręczników szkolnych po atrakcyjnych cenach. Kiermasz cieszył się dużą popularnością,  a sprzedający wykazali się umiejetnościami marketingowymi i handlowymi.