• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Srebro2019

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił patronów 2019 roku. Uhonorowani w ten sposób zostali: Gustaw Herling-Grudziński, Anna Walentynowicz, Stanisław Moniuszko, a także wydarzenia: Unia Lubelska i Powstania Śląskie. W związku z  tym w czytelni szkolnej prezentujemy gazetki ścienne poświęcone dwóm postaciom: Gustawowi Herlingowi - Grudzińskiemu i Stanisławowi Moniuszce. 20 maja 2019 r. minie 100 lat od urodzin jednego z najwybitniejszych pisarzy polskich XX wieku. Jak przypomniano w uchwale: „Losy i twórczość Gustawa Herlinga -Grudzińskiego stanowią świadectwo cierpień i czynów człowieka, któremu przyszło przeżyć czasy totalitarnej przemocy i kryzysu wartości”. W tym roku przypada też 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki - kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie, twórcy polskiej opery narodowej. Posłowie podkreślili, że „Utwory kompozytora do dziś stanowią inspirację dla wielu artystów, a w czasach jemu współczesnych tworzyły paletę barw, za pomocą której Polacy odmalowywali najpiękniejsze odcienie patriotycznych uczuć i narodowej tożsamości”. Zapraszamy do czytelni w celu zapoznania się z życiem i twórczością tych wybitnych postaci.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com