zlotaszkola

Katalog online

Lista książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

ksazki

• Lubisz spędzać czas z dobrą książką?
  • Szukasz inspiracji?
  • Jesteś poszukiwaczem przygód?
  • Chcesz się rozwijać?

Zainwestuj w siebie! Przyjdź do biblioteki!

Oferujemy Członkostwo w Dyskusyjnym Klubie Książki, w którym można swobodnie rozmawiać o wspólnie czytanych książkach. Nie musisz być specjalistą, by czerpać przyjemność z tych rozmów. Spotkasz u nas ludzi z pasją czytania, weźmiesz udział w dyskusjach o ulubionej literaturze, spędzisz czas przy kawie w gronie dobrych znajomych.
Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenie się do biblioteki.

Dnia 3 września 2021 r. w czytelni szkolnej odbyło się Narodowe Czytanie  „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej zorganizowane przez nauczycieli bibliotekarzy. Z tej okazji społeczność Ekonomika spotkała się, by wspólnie świętować. W dziesiątej jubileuszowej edycji wzięła udział rekordowa liczba uczniów z klas: 3fp, 3fg, 3ag, 4a, 2f, 1r, 1L, 1a, 2a. Pani dyrektor Jolanta Duk, Pani wicedyrektor Barbara Adamiak, Pani wicedyrektor Joanna Kot wprowadziły uczestników w klimat lektury, wspólnie czytając wybrany fragment. Swoją interpretację utworu zaprezentowali również nauczyciele, wcielając się w role bohaterów. Uczniowie, jak zawsze, stanęli na wysokości zadania i pięknie czytali wybrane przez siebie sceny dramatu Zapolskiej. Ponadto klasa 1 f wzięła udział w Narodowym Czytaniu z aktorką Barbarą Wypych, które odbyło się 6 września na placu gen. Wł. Sikorskiego w Siedlcach. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w to ważne wydarzenie czytelnicze.

Czytajmy, bo jak powiedziała polska noblistka Wisława Szymborska „Czytanie to najlepsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Wszystkim Czytelnikom życzymy inspirującej zabawy z lekturą oraz powodzenia w nowym roku szkolnym. Do zobaczenia w bibliotece!

Biblioteka szkolna została nominowana do akcji #challengeniebieskiemotyle2021, której celem jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzicom. W ramach akcji uczniowie naszej szkoły, dyrekcja i pracownicy wsparli Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jarosławiu, wykonując wspólne zdjęcie. Ubrani na niebiesko przekazali pozdrowienia: Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami. Kolor niebieski jest symbolem osób ze spektrum autyzmu. Do wykonania kolejnego zadania nominowaliśmy Bibliotekę Pedagogiczną w Siedlcach.

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie i pracownicy naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w akcji dobroczynnej „Podziel się książką”. W przedsięwzięciu uczestniczyła cała społeczność szkolna, a nasza biblioteka dzięki akcji wzbogaciła się o nowe książki. Część darów w ramach akcji dzielenia się przekazaliśmy jednej z siedleckich bibliotek szkolnych. Najbardziej zaangażowaną klasą była klasa 2ag z wychowawczynią Panią Hanną Sienkiewicz-Kaya. Akcją zajmowały się uczennice klasy 1a: Justyna Cabaj, Monika Mikołajczuk i 3l: Gabriela Andrunik, Natalia Jastrzębska, Patrycja Sarnowska oraz Weronika Tkacz. Dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się książkami i mamy nadzieję na kontynuację akcji w kolejnym roku szkolnym.