ZlotaTarcza2018

e-mail: bibzsp2@wp.pl , tel. 25 794 36 34

ksiazka

Lista książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Polecamy zbiory dostępne w bibliotece szkolnej i Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach w zakresie doradztwa zawodowego.

Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

Zapraszamy do czytelni szkolnej na wystawę wprowadzającą w świąteczny klimat. Prezentujemy na niej informacje o zwyczajach i symbolach bożonarodzeniowych, m.in. o wieczerzy wigilijnej, kolędach, opłatku, choince, prezentach gwiazdkowych. Polecamy także wiele ciekawych książek, które pozwolą przenieść się w magiczny świat po gorączkowych przygotowaniach do świąt.

22 listopada 2018 r. dwoje uczniów naszej szkoły wzięło udział w IV Międzyszkolnym Konkursie „Mistrz Czytania” zorganizowanym przez Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. W zmaganiach konkursowych rywalizowali najlepsi czytelnicy z siedleckich szkół ponadgimnazjalnych. Nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale, interpretacja czytanych przez nich tekstów podbiła serca jury i publiczności. Robert Boguszewski z kl. 3 c zajął I miejsce i zdobył tytuł Mistrza Czytania, a Dorota Ratuska z kl. 3 f została wicemistrzynią, zajmując II miejsce. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i bony na zakup książek w księgarni. Serdecznie gratulujemy!

14 listopada 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs „Mistrz Czytania”. Wzięło w nim udział 14 osób. Każda z nich przeczytała głośno wybrany przez siebie fragment dowolnego utworu. Uczniowie czytali, m.in.: „Igrzyska śmierci” Suzanne Collins, „Inwigilację” Remigiusza Mroza, „Złodziejkę książek” Markusa Zusaka, „Starą baśń” Józefa Ignacego Kraszewskiego, „Hobbita” Johna R. R. Tolkiena, „Kaznodziejkę” Camilli Lackberg. Uczestników oceniało jury w składzie: p. wicedyrektor Barbara Adamiak, p. Małgorzata Połeć, p. Anna Pliszka. Laureatami zostali: Dorota Ratuska z kl. 3 f LO i Robert Boguszewski z kl. 3 c Technikum, II miejsce zajęła Milena Jastrzębska z kl. 2 f LO, III miejsce – Kamila Gałecka z kl. 2 f LO. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział, a zwycięzcy – nagrody książkowe. Laureaci będą nas reprezentować w konkursie międzyszkolnym. Serdecznie gratulujemy!

Informujemy, że nasza biblioteka przyłączyła się do ogólnopolskiego projektu czytelniczego „Upoluj swoją książkę”, który trwa od 2 do 30 listopada 2018 r. Co zrobić, by przyłączyć się do „polowania”? Po pierwsze pobrać darmową aplikację Woblink.com na smartfon, po drugie przy jej pomocy zeskanować kod QR, który da dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka, po trzecie czytać za darmo i polecać książki innym. Do wyboru czytelników jest aż 12 bestsellerowych pozycji o różnej tematyce - od fantasy do reportażu, przez kryminał po biografię czy poradniki. Szczegóły znajdziecie na plakatach wyeksponowanych w czytelni i na korytarzu szkolnym. Kampanię organizuje Instytut Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję!!!