ZlotaTarcza2018

e-mail: bibzsp2@wp.pl , tel. 25 794 36 34

ksiazka

Lista książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Rok 2017 był bardzo udany dla literatury. Na rynku wydawniczym pojawiło się mnóstwo świetnych tytułów. Dla wszystkich pożeraczy książek oraz tych, którzy po prostu lubią czytać, biblioteka szkolna przygotowała wystawę najlepszych książek 2017 roku według portalu naEKRANIE.pl. Na holu przed czytelnią prezentujemy kilkadziesiąt okładek polecanych książek wraz z krótkimi recenzjami. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z przedstawionymi propozycjami.

Dnia 11 grudnia br. w czytelni odbył się Turniej wiedzy o bohaterach literackich. Wzięło w nim udział 10 uczniów klas pierwszych, po dwóch z każdej klasy. Pytania konkursowe były różnorodne – od literatury klasycznej, poprzez literaturę młodzieżową, fantasy po lektury szkolne. Przygotowali je nauczyciele bibliotekarze oraz wytrawni czytelnicy – uczniowie starszych klas. Wszyscy mieliśmy doskonałą okazję , aby odświeżyć sobie znajomość czytanych wcześniej książek. Rywalizacja była ostra, ale i zabawa przednia. Zwyciężczyniami turnieju zostały przedstawicielki klasy I f – Julia Magdziak i Paulina Trzeciak. Serdeczne gratulujemy.
Mamy nadzieję, że turniej czytelniczy rozbudził we wszystkich uczestnikach apetyt na kolejne lektury. Zapraszamy do biblioteki!

Dnia 28 listopada 2017 r. w czytelni szkolnej odbył się maraton czytania. W akcji wzięło udział wielu uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Każdy z uczestników czytał fragment dowolnie wybranej książki. Czytający prezentowali fragmenty literatury młodzieżowej, fantasy, przygodowej, biografie, a także lektury. Niespodzianką było czytanie przez nauczycieli książek w języku rosyjskim, niemieckim i angielskim. Akcją tą udowodniliśmy, że czytanie jest w modzie, może być ciekawą alternatywą spędzenia wolnego czasu, atrakcyjnym i odprężającym zajęciem. Wisława Szymborska twierdziła, że „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zabawę promującą czytelnictwo.