Biblioteka czynna:

e-mail: bibzsp2@wp.pl , tel. 25 794 36 34

ksiazka

Lista książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Jak zamówić książkę w bibliotece uniwersyteckiej? W jaki sposób działa katalog elektroniczny? Co to jest rewers i repozytorium? Jakie materiały znajdują się w czytelni zbiorów specjalnych? Jak korzystać z poszczególnych czytelni i kabin pracy indywidualnej? Na te i inne pytania odpowiedzi szukali uczniowie z kl. 4 r i 3 f, którzy w dniach 26.03 i 28.03 odwiedzili Bibliotekę Główną UPH. Zwiedzanie połączone z dużą dawką informacji z pewnością przyda się naszym maturzystom w dalszym kształceniu na studiach. Mamy nadzieję, że w przyszłości często będą korzystać z bibliotek różnych uczelni.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, w której uczniowie i pracownicy naszej szkoły mogą podarować bibliotece szkolnej książki, których już nie czytają. Prosimy o przynoszenie darów do pudełka stojącego w czytelni szkolnej. Mile widziana jest literatura młodzieżowa i podręczniki stanowiące pomoc dydaktyczną. Przyjmujemy książki w bardzo dobrym stanie. Zbiórka odbywać się będzie w dniach 20.03.2019 – 20.04.2019. Akcję koordynują Natalia Jastrzębska i Paulina Trojanowska - uczennice z klasy 1 l.
Z góry dziękujemy za ofiarowane książki.

9 marca 2019 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siedlcach odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Literackiego „PROZAK”. Założycielem i pomysłodawcą jest Pan Bartosz Szumowski - redaktor i autor wielu opowiadań. Powód postania klubu to głównie doskonalenie umiejętności pisarskich. To nie jest jednak kurs dobrego pisania, tylko miejsce, w którym każdy miłośnik pisania, niezależnie od wieku i dorobku literackiego, może pochwalić się swoimi tekstami, a także znaleźć inspirację. Dzielenie się pomysłami z doświadczonymi autorami może być cenne dla każdego początkującego pisarza. Zachęcam do przyłączenia się do nas oraz zabrania ze sobą innych zainteresowanych osób. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu. Miejsca na pewno nie zabraknie!
Aneta Olszewska kl. 4a

Kobiety i dziewczęta, mężczyzn i chłopców zapraszamy na wystawę książek na holu przed biblioteką. Dzień Kobiet jest okazją do zaprezentowania chociaż części naszych różnorodnych zbiorów. Więcej książek „z kobietą w tytule” można znaleźć w bibliotece. Serdecznie zapraszamy!

Dnia 27.02.2019 r. w czytelni szkolnej odbył się „Turniej wiedzy o literaturze młodzieżowej”, w którym wzięły udział dwuosobowe drużyny z klas pierwszych. Pytania do turnieju przygotowali uczniowie z kl. 2 F: Julia Magdziak, Paulina Trzeciak, Kacper Łęczycki. Treść pytań dotyczyła literatury fantasy, literatury obyczajowej oraz lektur. Uczestnicy rywalizowali o miano najlepszych znawców literatury młodzieżowej. Najwięcej punktów zdobyły uczennice z kl. 1R (Aleksandra Kazanecka, Natalia Rosa), II miejsce zajęła drużyna z kl. 1F (Natalia Lipińska, Kinga Borkowska), III miejsce – drużyna z kl. 1C (Filip Mamcarz, Dominika Filip). Gratulujemy! Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Turniej poprowadziła Julia Magdziak z kl. 2F. Uczestnikom kibicowali uczniowie z kl. 1L z wychowawczynią. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i udział.