Biblioteka czynna:

e-mail: bibzsp2@wp.pl , tel. 25 794 36 34

ksiazka

Lista książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Jak wygląda codzienna praca bibliotekarza i bibliotekarki? Jak reagują czytelnicy na nowości? Co się dzieje, kiedy biblioteka jest nieczynna? Zobaczcie memy biblioteczne pokazujące sytuacje bliskie czytelnikom i codzienną pracę bibliotekarzy. Zapraszamy do obejrzenia wystawy na holu przed biblioteką!

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił patronów 2019 roku. Uhonorowani w ten sposób zostali: Gustaw Herling-Grudziński, Anna Walentynowicz, Stanisław Moniuszko, a także wydarzenia: Unia Lubelska i Powstania Śląskie. W związku z  tym w czytelni szkolnej prezentujemy gazetki ścienne poświęcone dwóm postaciom: Gustawowi Herlingowi - Grudzińskiemu i Stanisławowi Moniuszce. 20 maja 2019 r. minie 100 lat od urodzin jednego z najwybitniejszych pisarzy polskich XX wieku. Jak przypomniano w uchwale: „Losy i twórczość Gustawa Herlinga -Grudzińskiego stanowią świadectwo cierpień i czynów człowieka, któremu przyszło przeżyć czasy totalitarnej przemocy i kryzysu wartości”. W tym roku przypada też 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki - kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie, twórcy polskiej opery narodowej. Posłowie podkreślili, że „Utwory kompozytora do dziś stanowią inspirację dla wielu artystów, a w czasach jemu współczesnych tworzyły paletę barw, za pomocą której Polacy odmalowywali najpiękniejsze odcienie patriotycznych uczuć i narodowej tożsamości”. Zapraszamy do czytelni w celu zapoznania się z życiem i twórczością tych wybitnych postaci.

Zachęcamy do udziału w multimedialnym projekcie Kultura Na Widoku. Fundacja Legalna Kultura udostępnia najciekawsze utwory: filmy, książki i muzykę zgodnie z prawem i wolą twórców, pozwala na wirtualne spacery po muzeach Polski i świata. Z tych źródeł można korzystać dzięki plakatom rozmieszczonym w bibliotece, na korytarzach szkolnych oraz na stronie www.kulturanawidoku.pl . Dostęp do utworów umożliwiają linki i kody QR. Projekt Fundacji Legalna Kultura wspierają artyści ze świata filmu, literatury i muzyki.

Plakat Kultura Na Widoku

Plakat Przemyśleć Stulecie

Polecamy zbiory dostępne w bibliotece szkolnej i Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach w zakresie doradztwa zawodowego.

Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

Zapraszamy do czytelni szkolnej na wystawę wprowadzającą w świąteczny klimat. Prezentujemy na niej informacje o zwyczajach i symbolach bożonarodzeniowych, m.in. o wieczerzy wigilijnej, kolędach, opłatku, choince, prezentach gwiazdkowych. Polecamy także wiele ciekawych książek, które pozwolą przenieść się w magiczny świat po gorączkowych przygotowaniach do świąt.