Biblioteka czynna:

e-mail: bibzsp2@wp.pl , tel. 25 794 36 34

ksiazka

Lista książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

W akcji, która trwała od 20.03 do 20.05.2019 r., udało nam się zebrać 38 książek, w tym literaturę młodzieżową, popularnonaukową oraz lektury. Większość zebranych woluminów włączymy do zbiorów biblioteki szkolnej, a część przekażemy na akcję bookcrossing. Zbiórkę przeprowadziły uczennice klasy 1L: Paulina Trojanowska i Natalia Jastrzębska. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za przekazanie cennych książek, które będą służyć naszym czytelnikom.

W dzisiejszych czasach książki nie mają łatwego życia. Muszą konkurować z telewizją, Internetem, grami komputerowymi, telefonem czy wieloma innymi źródłami rozrywki. Mimo to nadal mają szerokie grono zwolenników – przecież z nimi nie można się nudzić!
Zapraszamy do obejrzenia wystawy „Zalety książek” , którą prezentujemy na holu przed biblioteką.

Jak zamówić książkę w bibliotece uniwersyteckiej? W jaki sposób działa katalog elektroniczny? Co to jest rewers i repozytorium? Jakie materiały znajdują się w czytelni zbiorów specjalnych? Jak korzystać z poszczególnych czytelni i kabin pracy indywidualnej? Na te i inne pytania odpowiedzi szukali uczniowie z kl. 4 r i 3 f, którzy w dniach 26.03 i 28.03 odwiedzili Bibliotekę Główną UPH. Zwiedzanie połączone z dużą dawką informacji z pewnością przyda się naszym maturzystom w dalszym kształceniu na studiach. Mamy nadzieję, że w przyszłości często będą korzystać z bibliotek różnych uczelni.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, w której uczniowie i pracownicy naszej szkoły mogą podarować bibliotece szkolnej książki, których już nie czytają. Prosimy o przynoszenie darów do pudełka stojącego w czytelni szkolnej. Mile widziana jest literatura młodzieżowa i podręczniki stanowiące pomoc dydaktyczną. Przyjmujemy książki w bardzo dobrym stanie. Zbiórka odbywać się będzie w dniach 20.03.2019 – 20.04.2019. Akcję koordynują Natalia Jastrzębska i Paulina Trojanowska - uczennice z klasy 1 l.
Z góry dziękujemy za ofiarowane książki.

9 marca 2019 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siedlcach odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Literackiego „PROZAK”. Założycielem i pomysłodawcą jest Pan Bartosz Szumowski - redaktor i autor wielu opowiadań. Powód postania klubu to głównie doskonalenie umiejętności pisarskich. To nie jest jednak kurs dobrego pisania, tylko miejsce, w którym każdy miłośnik pisania, niezależnie od wieku i dorobku literackiego, może pochwalić się swoimi tekstami, a także znaleźć inspirację. Dzielenie się pomysłami z doświadczonymi autorami może być cenne dla każdego początkującego pisarza. Zachęcam do przyłączenia się do nas oraz zabrania ze sobą innych zainteresowanych osób. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu. Miejsca na pewno nie zabraknie!
Aneta Olszewska kl. 4a