medal

e-mail: bibzsp2@wp.pl , tel. 25 794 36 34

ksiazka

Lista książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Dnia 28 listopada 2017 r. w czytelni szkolnej odbył się maraton czytania. W akcji wzięło udział wielu uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Każdy z uczestników czytał fragment dowolnie wybranej książki. Czytający prezentowali fragmenty literatury młodzieżowej, fantasy, przygodowej, biografie, a także lektury. Niespodzianką było czytanie przez nauczycieli książek w języku rosyjskim, niemieckim i angielskim. Akcją tą udowodniliśmy, że czytanie jest w modzie, może być ciekawą alternatywą spędzenia wolnego czasu, atrakcyjnym i odprężającym zajęciem. Wisława Szymborska twierdziła, że „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zabawę promującą czytelnictwo.

Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza na V Zaduszki Literackie. W tym roku poświęcone Bolesławowi Prusowi w 105. rocznicę śmierci pisarza. O autorze „Lalki” opowie gość wieczoru Monika Piątkowska, dziennikarka, pisarka, autorka najnowszej biografii pisarza przedstawiającej portret geniusza targanego namiętnościami, obsesjami i fobiami pt. „Prus. Śledztwo biograficzne”.

30 listopada 2017, godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”
/ Wisława Szymborska /

Miło nam poinformować, że Dorota Ratuska z kl. II f zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Mistrz Czytania, który odbył się 16 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Siedlcach. Na podium stanęła również Karolina Kukla z kl. III r, zajmując III miejsce. Cieszymy się, że uczennice aktywnie włączyły się w propagowanie idei pięknego czytania i godnie reprezentowały naszą szkołę. Gratulujemy!

Przypominamy, że od 2 do 30 listopada 2017 r. trwa ogólnopolski projekt czytelniczy „Upoluj swoją książkę”. W czytelni i na szkolnych korytarzach zawisły plakaty informujące o akcji. Co zrobić, by przyłączyć się do „polowania”? Po pierwsze pobrać darmową aplikacjęWoblink.com na smartfon, po drugie przy jej pomocy zeskanować kod QR, co da dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka, po trzecie czytać za darmo i polecać książki innym. Do wyboru czytelników aż 12 bestsellerowych pozycji o różnej tematyce, od fantasy do reportażu, przez kryminał po biografię czy poradniki. Kampanię organizuje Instytut Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji!!!
Lista dostępnych książek:
Wojciech Drewniak „Historia bez cenzury 2”
Krzysztof Piskorski „Czterdzieści i cztery”
Gregory David Roberts „Shantaram”
Filip Springer „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”
Anna Kamińska „Wanda”
Jakub Małecki „Ślady”
Dan Ariely „Szczera prawda o nieuczciwości”
Elżbieta Cherezińska „Korona śniegu i krwi”
Camilla Lackberg „Księżniczka z lodu”
Peter Wohlleben „Sekretne życie drzew”
Jon Ronson „#WstydźSię!”