ZlotaTarcza2018

e-mail: bibzsp2@wp.pl , tel. 25 794 36 34

ksiazka

Lista książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Dnia 11 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 1a i 1f uczestniczyli w spotkaniu z Dorotą Warakomską – dziennikarką telewizyjną i radiową, komentatorką, publicystką międzynarodową i ekonomiczną, autorką programów telewizyjnych, artykułów prasowych o tematyce międzynarodowej, gospodarczej i finansowej, autorką książek, m.in. „Ostatnia wyspa komunizmu: Jan Paweł II na Kubie”, „Droga 66”, „Co się stanie z Ameryką?”. Tę ostatnią książkę, z dedykacją autorki, kupiliśmy do biblioteki szkolnej. Publicystka mówiła o pracy dziennikarskiej, społeczeństwie obywatelskim w XXI wieku oraz o prawach kobiet. Odpowiadała na liczne pytania młodzieży dotyczące współczesnych zagadnień politycznych i gospodarczych. Spotkanie odbyło się w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach.

W sobotę 19 maja byłam na 9. Warszawskich Targach Książki, które odbywały się na Stadionie Narodowym. To już moja druga wizyta i… po raz kolejny impreza czytelnicza mnie zachwyciła. Na stadionie było mnóstwo czytelników. W ciągu kilku godzin, które tam spędziłam, miałam okazję poznać wiele znanych postaci i autorów. Uczestniczyłam w kilku spotkaniach autorskich, zwiedzałam stoiska pełne nowości wydawniczych. Całemu wydarzeniu towarzyszył radosny hałas i tłok - jednak to był najlepiej spędzony dzień w życiu. Największe emocje wzbudziło we mnie spotkanie z Panem Wojciechem Cejrowskim i moimi dwiema ulubionymi postaciami z mangi.
Z pewnością wybiorę się tam za rok, by poczuć tę niesamowitą atmosferę. Polecam wszystkim!
Aneta Olszewska

Na holu przed czytelnią szkolną prezentujemy wystawę pod hasłem „Biblioteki w Polsce i na świecie”. Przedstawiamy m.in.: Bibliotekę Kongresu Stanów Zjednoczonych, Bibliotekę Aleksandryjską, Chińską Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Parlamentu w Ottawie, czy Bibliotekę Załuskich i Bibliotekę Narodową w Warszawie. W ten sposób świętujemy zbliżające się wydarzenia czytelnicze: 23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, a 8-15 maja - Tydzień Bibliotek. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do oglądania tych ciekawych instytucji.

19 marca br. uczniowie klasy IV L odwiedzili Bibliotekę Główną UPH w Siedlcach. Zapoznali się z zasadami korzystania ze zbiorów w wypożyczalni, czytelni głównej, czytelni wydawnictw ciągłych i czytelni zbiorów specjalnych. W informatorium dowiedzieli się, że mają możliwość korzystania z zasobów biblioteki UPH, a także, w razie potrzeby, uzyskają skuteczną pomoc przy wyszukiwaniu materiałów podczas pisania różnych prac czy też przygotowywania się do egzaminu maturalnego. Warto korzystać z możliwości, jakie oferuje naszym uczniom biblioteka uniwersytecka ze względu na doskonałe zaplecze naukowe, a także bliskie sąsiedztwo.

Weź udział w ogólnopolskiej akcji uwalniania książek. Na holu przed czytelnią znajduje się regał z książkami, które można wziąć, przeczytać i podzielić się z innymi, przekazując je dalej. Można również przynieść swoje zbiory z domowej biblioteczki. Bookcrossing sprawia, że książki są w ciągłym obiegu, a czytelnicy mogą czytać bez konieczności kupowania. Zachęcamy do włączenia się w akcję!