medal

Biblioteka i czytelnia czynne są w następujących godzinach:

poniedziałek 800-1545
wtorek 800-1500
środa 800-1545
czwartek 800-1545
piątek 800-1500

W bibliotece pracują:
p. Lidia Kopeć, p. Ewa Kruk
e-mail: bibzsp2@wp.pl , tel. 25 794 36 34

ksiazka

Polecamy nowości Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach, zachęcamy do jej odwiedzin i skorzystania z usług.

Zachęcamy do udziału w konkursie pięknego czytania. Uczestnik konkursu wybiera fragment prozy i przygotowuje własną interpretację. Szczególnie polecamy nowe książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dostępne w naszej bibliotece. Zgłoszenia przyjmujemy do 31.10.2017 r. Wszelkich informacji udzielają nauczyciele bibliotekarze i poloniści.

W imieniu Fundacji Nowoczesna Polska oraz Ridero IT Publishing zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu: „Misja – książka!”.
Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Książki.
„Misja – książka!” ma na celu pokazanie młodzieży, że dzięki nowoczesnej technologii komputerowej, pisanie, czytanie i wspólne tworzenie znacznie wykracza poza schemat kartki i długopisu. Założeniem projektu jest kształtowanie umiejętności twórczego myślenia oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych młodych ludzi, dając im możliwość przekazania własnego punktu widzenia oraz wyrażenia swoich uczuć i emocji.
Motywem przewodnim tegorocznego konkursu „Misja – książka!” jest DOM. Dom rozumiany nie jako budynek, ale jako najbliższe nam miejsce, zarówno w sensie geograficznym, jak i emocjonalnym: nasze miasto, podwórko, dzika puszcza w krainie fantasy, ruiny nawiedzonego zamku w horrorze, a może tylko samo łóżko, do którego uciekamy przed światem.
„Misja – książka!”, to turniej literacki, w którym zespoły składające się z 3 do 10 młodych autorów, tworzą pod okiem nauczyciela – opiekuna drużyny – zbiór opowiadań i projektują własną książkę od pierwszej do ostatniej strony w Inteligentnym Systemie Wydawniczym Ridero. Na zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych czekają atrakcyjne nagrody.
Osoby chętne zapraszamy do biblioteki w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Z radością informujemy, że dzięki przystąpieniu do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasza biblioteka wzbogaciła się o prawie 700 książek. Wśród nich znajdują się atrakcyjne nowości wydawnicze, bestsellery, książki znanych i cenionych autorów – dla każdego coś ciekawego! Już wkrótce będziecie je mogli wypożyczać (aktualnie zajmujemy się ich opracowaniem). Tymczasem zapraszamy do biblioteki, aby zapoznać się z nowymi książkami.