ZlotaTarcza2018

e-mail: bibzsp2@wp.pl , tel. 25 794 36 34

ksiazka

Lista książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Na holu przed czytelnią szkolną prezentujemy wystawę pod hasłem „Biblioteki w Polsce i na świecie”. Przedstawiamy m.in.: Bibliotekę Kongresu Stanów Zjednoczonych, Bibliotekę Aleksandryjską, Chińską Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Parlamentu w Ottawie, czy Bibliotekę Załuskich i Bibliotekę Narodową w Warszawie. W ten sposób świętujemy zbliżające się wydarzenia czytelnicze: 23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, a 8-15 maja - Tydzień Bibliotek. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do oglądania tych ciekawych instytucji.

19 marca br. uczniowie klasy IV L odwiedzili Bibliotekę Główną UPH w Siedlcach. Zapoznali się z zasadami korzystania ze zbiorów w wypożyczalni, czytelni głównej, czytelni wydawnictw ciągłych i czytelni zbiorów specjalnych. W informatorium dowiedzieli się, że mają możliwość korzystania z zasobów biblioteki UPH, a także, w razie potrzeby, uzyskają skuteczną pomoc przy wyszukiwaniu materiałów podczas pisania różnych prac czy też przygotowywania się do egzaminu maturalnego. Warto korzystać z możliwości, jakie oferuje naszym uczniom biblioteka uniwersytecka ze względu na doskonałe zaplecze naukowe, a także bliskie sąsiedztwo.

Weź udział w ogólnopolskiej akcji uwalniania książek. Na holu przed czytelnią znajduje się regał z książkami, które można wziąć, przeczytać i podzielić się z innymi, przekazując je dalej. Można również przynieść swoje zbiory z domowej biblioteczki. Bookcrossing sprawia, że książki są w ciągłym obiegu, a czytelnicy mogą czytać bez konieczności kupowania. Zachęcamy do włączenia się w akcję!

Z okazji Światowego Dnia Poezji Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza na wieczór autorski Stefana Todorskiego, który odbędzie się 21 marca (środa) 2018, o godz. 18.00 w Saloniku Literackim MBP, ul. J. Piłsudskiego 5.
Muzycznie wieczór uświetnią Grzegorz Kramarz – skrzypce, Tomasz Wojtuś – fortepian.
Stefan Todorski - literat, dziennikarz, działacz strażacki. Jest pisarzem sięgającym po różne gatunki literackie. Jako satyryk pisze fraszki, aforyzmy, limeryki, wiersze satyryczne, a także krótkie opowiadania, anegdoty, humoreski i szopki noworoczne. Młodszym dzieciom poświęca wiersze, dla starszych dzieci pisze krótkie opowiadania. Jest także lirykiem – autorem sporej liczby wierszy, głównie o treściach religijnych, a także sporadycznie krytykiem literackim piszącym słowa wstępne do tomików poetyckich innych poetów oraz artykuły krytyczne o książkach dla prasy.

W związku z Tygodniem profilaktyki biblioteka szkolna poleca:
• scenariusze lekcji wychowawczych
• materiały audiowizualne
• literaturę profilaktyczną
• artykuły prasowe
Wyżej wymienione materiały znajdują się na wystawie w czytelni szkolnej. Zachęcamy do korzystania.