• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Srebro2019

To projekt społeczny realizowany zespołowo, którego celem jest poszerzenie wiedzy społeczeństwa na temat depresji. W skład zespołu wchodzą: Marlena Kozioł, Ewa Kaczyńska, Natalia Ługowska, Wiktoria Ługowska, Kamila Jaciuk, Marta Toczyska, Natalia Wiszniewska. Jesteśmy uczennicami 1a. Przeprowadziłyśmy ankiety sprawdzające wiedzę społeczeństwa na temat depresji wśród ponad 5 tys. osób. Większa wiedza pozwoli skutecznie zapobiegać narastaniu tego zjawiska nie tylko wśród dzieci i młodzieży ale też osób dorosłych. Zwolnieni z Teorii to pierwsza praktyczna i zespołowa olimpiada, w której wyzwaniem jest realizowanie własnego projektu społecznego dla lokalnej społeczności. Jesteśmy w trakcie przeprowadzania lekcji o depresji w różnych szkołach naszego miasta.

PlakatDepresja

 

Tradycyjnie na 100 dni przed maturą uczniowie Ekonomika świętowali na uroczystym, niepowtarzalnym balu studniówkowym. Po przemówieniach wygłoszonych przez dyrektora szkoły panią Jolantę Duk, przedstawiciela Rodziców pana Jana Ratuskiego i uczniów Dorotę Ratuską i Patryka Wojtasa, pięknie wytańczonym Polonezem maturzyści rozpoczęli swój pierwszy i wymarzony bal. Dopełnieniem wspaniałego wieczoru były piosenki zaśpiewane przez uczniów dedykowane nauczycielom w podziękowaniu za wysiłek, cierpliwość i profesjonalizm w ich wymagającej poświęcenia i zaangażowania pracy. Gratulacje i wyrazy wdzięczności otrzymali również Rodzice, którzy aktywnie uczestniczyli w organizacji balu i życiu szkoły. 

Maturzystom życzymy aby dni pozostające do egzaminów upłynęły w atmosferze sumiennej i wytężonej pracy, która zaowocuje sukcesami na maturze i w dalszym dorosłym życiu.

W dn. 25.01.2019 r. w Naszej Szkole odbyło się spotkanie z Panią Aliną Nowacką - specjalistką ds. BHP i ppoż. Uczennice i uczniowie klasy 2a mogli dzięki niemu pogłębić swój zasób wiedzy na temat bezpieczeństwa w pracy. Prelegentka położyła nacisk na aspekt praktyczny przepisów BHP i ppoż., podając wiele przykładów z życia, gdzie pracownicy lub pracodawcy łamali przepisy i narażali siebie i innych na niebezpieczeństwo. Młodzież zapoznała się z konsekwencjami takiego postępowania oraz sposobami zapobiegania i radzenia sobie z zagrożeniami w pracy.

Dnia 24 stycznia 2019 r w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ochrony Danych Osobowych. Tego dnia wszyscy uczniowie wysłuchali apelu pt. „Moje dane w mojej szkole” , pogłębiając tym samym swoje wiadomości na temat sposobów ochrony danych osobowych w szkole. Nastąpiło też rozstrzygniecie konkursów na pracę plastyczną i na prezentację multimedialną poświęconą tematyce ochrony danych osobowych realizowanych w ramach projektu, w którym szkoła uczestniczy „Twoje dane – Twoja sprawa”. Zwycięzcami konkursów zostali: Justyna Wysokińska z klasy II a i Klaudia Lewczuk z klasy I a. Uczniowie Ekonomika m.in. dzięki tym działaniom uświadomili sobie konieczność ochrony swoich danych w życiu codziennym, zwłaszcza w Internecie, ale też w innych instytucjach, w sklepie itd. W ramach obchodów Dnia Ochrony Danych Osobowych w szkoleniu uczestniczyli również rodzice uczniów naszej szkoły.

2019Warsztaty

Zebranie z rodzicami odbędzie się według następującego porządku:

  • godz. 16:00 - sala gimnastyczna - spotkanie na temat ochrony danych osobowych uczniów i rodziców oraz prelekcja poświęcona zapobieganiu depresji u młodzieży.
  • ok. godz. 16:40 - spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych.
Klasa Wychowawca Miejsce zebrania

1A

Anna Pliszka sala 22

1C

Ewa Soszyńska sala 6

1L

Katarzyna Bulik sala 23

1 R

Szymon Maciołek sala 4

1F

Wioletta Wyrębek sala 26

2A

Elżbieta Zaniewicz sala 13

2C

Edyta Biernacka sala 25

2L

Wojciech Zych sala 14

2R

w zast. Iwona Płotczyk sala 27

2F

Piotr Wójcikowski sala 11

3A

Robert Borkowski sala 7

3C

w zast. Teresa Wolszczak sala 12

3R

Wioletta Pieńkowska sala 5
  • o godz. 16.00 zebranie z rodzicami klasy 4r - Iwona Kaczorek w sali 17
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com