Zlote technikum 2020

Czy jest jeszcze ktoś, kto nie słyszał o kampanii społecznej Olabogababciu?
To chyba niemożliwe. Już kolejny rok szkolny zespół projektowy dokłada wszelkich starań, aby dotrzeć do najszerszego grona odbiorców przestrzegając seniorów przed oszustami wyłudzającymi pieniądze. Wśród wielu różnorodnych działań podejmowanych przez młodzież są m.in.:

- dystrybucja samodzielnie zaprojektowanych na rzecz kampanii plakatów (ponad 1500) i ulotek (ponad 14 tysięcy) oraz różnorodnych materiałów reklamowych,

- warsztaty dla seniorów z miasta Siedlce i okolicznych gmin,

- nagrany według własnego scenariusza poruszający spot reklamowy,

- nagłaśnianie problemu i prowadzonej kampanii w mediach,

- pozyskiwanie sponsorów i współpraca z partnerami projektowymi.

W działaniach na rzecz seniorów nie przeszkodziła młodzieży nawet pandemia. Nieprzerwanie prowadzą fanpage na Facebooku /https://www.facebook.com/Olabogababciu/.

Ogromne zaangażowanie uczniów i znaczenie społeczne projektu zostały docenione przez organizatorów Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. W bieżącym roku szkolnym, w ramach olimpiady, zrealizowano w kraju ponad 800 projektów społecznych.

Autorzy projektu „Olabogababciu” powtórzyli sukces ubiegłoroczny i również w roku 2020 zdobyli:

- Brązowego Wilka za najlepszy projekt w instytucji/szkole,

- Srebrnego Wilka za najlepszy projekt w województwie mazowieckim,

- Nominację do Złotego Wilka za najlepszy projekt w Polsce.

Ponadto w ogromnym stopniu dzięki nim Technikum nr 2 w Siedlcach zajęło 67 miejsce (na 289) w ogólnopolskim Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii 2020. W rankingu tym wyróżnione są szkoły, które wspierają u uczniów rozwój kompetencji takich jak: praca w zespole, kreatywność, rozwiązywanie problemów, zarządzanie projektem, podejmowanie ryzyka, przywództwo.

Młodzież poprzez realizację projektów wykazuje się umiejętnością dostrzegania problemów społecznych i podejmowania działań na rzecz ich rozwiązywania.

Powiedzieć GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY to zdecydowanie za mało.

W działaniach zespół projektowy wspierała jako nauczyciel opiekun pani Grażyna Lech.

Obejrzyj Galę Wielkiego Finału 2020:

brazawy wilksrebrny wilknominacja