• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Zlote technikum 2020

Nasza szkoła, jako jedna z 25 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, zakwalifikowała się do realizacji XII edycji projektu "Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym". Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej z siedzibą w Gdyni.

Do realizacji projektu przystąpiło 18 uczniów z klasy 3r. Projekt zakłada przeprowadzenie 15 godzin pozalekcyjnych w oparciu o publikację „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym”, którą otrzymał każdy uczeń oraz dodatkowych 3 godzin dotyczących ubezpieczeń, w oparciu o scenariusze przygotowane przez Polską Izbę Ubezpieczeń. Cykl zajęć, podczas których omawiane są między innymi takie tematy jak: etapy planowania finansowego, planowanie własnej kariery zawodowej, oszczędzanie i inwestowanie, istota kredytów i ubezpieczeń realizowany jest od listopada 2019 r. i potrwa do kwietnia 2020 roku. Po zakończeniu projektu uczniowie wezmą udział w konkursie „Żyj finansowo”.

Trenerem projektu w naszej szkole jest p. Wioletta Pieńkowska.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com