• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Zlote technikum 2020

Dnia 06 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach odbył się II etap (okręgowy) XII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, której organizatorem jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. W pierwszym (szkolnym) etapie OOL wzięło udział 7176 uczniów reprezentujących 287 szkół średnich z całej Polski. W etapie okręgowym olimpiady w 11 ośrodkach wzięło udział ponad 600 uczniów.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez WSL od 2008 roku. Jej celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną oraz promowanie utalentowanych uczniów wśród potencjalnych pracodawców. Olimpiada jest turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Patronem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Przewodniczącym Komitetu Głównego OOL jest prof. zw. dr hab. Andrzej Korzeniowski - Rektor Wyższej Szkoły Logistyki. Przewodniczącym Komitetu Naukowego jest prof. dr hab. Mariusz Jedliński.

W etapie okręgowym OOL, który odbył się w naszej szkole wzięło udział 47 uczestników ze szkół z: Lublina, Międzyrzeca Podlaskiego, Międzyrzecza, Sokołowa Podlaskiego, Łukowa, Łochowa, Białej Podlaskiej. Naszą szkołę reprezentowało aż 10 uczniów z klas technika logistyka: Koć Patryk, Jastrzębska Natalia (2 L), Cabaj Jakub, Komar Kamil, Marczuk Marta (3 L), Borkowski Jacek, Mitrzak Martyna, Krasuska Martyna, Kruszewska Marta, Lipiński Adam (4 L). Ekonomik może się poszczycić finalistami olimpiady: Anna Mazurowska (rok szk. 2015/2016), Rafał Karpowicz (rok szk. 2016/2017), Marcin Stosio (rok szk. 2018/2019).

Tegoroczna edycja olimpiady obejmowała m.in. zagadnienia dotyczące gospodarki zapasami, poziomu obsługi klienta, prognozowania popytu, zagospodarowania przestrzeni magazynowej, planowania produkcji i dystrybucji, przepisów prawa w transporcie, dokumentacji transportowej i magazynowej. Ważnym punktem była też terminologia logistyczna w języku angielskim. Autorami zadań byli nauczyciele akademiccy i autorzy podręczników do technika logistyka m.in. dr hab. Maciej Stajniak prof. nadzw., dr inż. Marek Matulewski, dr inż. Stanisław Krzyżaniak.

Wizyta młodzieży ze szkół kształcących w zawodach technik logistyk i technik spedytor na okręgowym etapie OOL jest promocją nie tylko dla naszej szkoły, która wyróżnia się na tle innych szkół w Polsce wynikami nauczania, ale również dla naszego miasta.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki, mamy nadzieję, że młodzież z Technikum nr 2 weźmie udział w finale Olimpiady, który odbędzie się w siedzibie WSL w Poznaniu 19 marca 2019 r.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com