• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Zlote technikum 2020

Mamy tylko jedną Ziemię,
a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego, ludzkiego
działania, zależy od każdego z nas

Florian Plit

W dniu 02 grudnia 2019 roku już po raz piąty w naszej szkole gościliśmy edukatora z Zakładu Utylizacji Odpadów w Siedlcach. W tej edycji warsztatów uczestniczyły klasy 1 LP, 1 LG, 1 AG oraz 1 CG.

Pani edukator Karolina Korniluk podczas warsztatów rozmawiała z uczniami na temat właściwej segregacji odpadów według aktualnie obowiązujących w kraju i w naszym mieście przepisów oraz o szeroko pojętym gospodarowaniu odpadami. Poruszony został  m.in. temat hierarchii postępowania z odpadami, recyklingu i odzysku. Prowadząca warsztaty zwróciła również uwagę na zanieczyszczenie środowiska, a w szczególności zanieczyszczenie gleby, wody i powietrza spowodowane niewłaściwą gospodarką  odpadami. Uczniowie mieli okazję sprawdzić w praktyce swoja wiedzę na temat zasad segregacji odpadów.

Warsztaty odbyły się w ramach akcji ,,Siedlce? Naturalnie! Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej mieszkańców Siedlec i okolic oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com