„Nigdy nie poznamy całego dobra, jakie może dać zwykły uśmiech”

św. Matka Teresa z Kalkuty

W czwartek, 21 listopada 2019 roku, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. World Hello Day to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormack, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Jego idea do dziś jest niezmienna – bądźmy dla siebie życzliwi a problemy rozwiązujmy w sposób pokojowy. Dzień życzliwości w „Ekonomiku” pełny był uśmiechu, życzliwości i pozytywnej energii. Nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły otrzymali przygotowaną specjalnie na to święto – wesołą naklejkę. Na holu szkolnym wyrosło „Drzewko Życzliwości”, na którym uczniowie przyczepiali liście z miłymi pozdrowieniami. Samorząd Szkolny zorganizował konkurs - Poczta Życzliwości. Do specjalnej skrzynki można było wrzucać kartki z pozdrowieniami i miłymi słowami. Najwięcej bilecików przygotowała klas 3r, zwyciężając tym samym w konkursie. Uczniowie udekorowali korytarze szkolne plakatami, radosnymi emotikonami, hasłami i sentencjami. Można było oderwać fiszkę z pozytywną myślą i wręczyć ją wybranej osobie. W bibliotece szkolnej młodzież przygotowała wystawę pt. „Życzliwości w literaturze” a przez szkolny radiowęzeł zaprezentowała historię tego święta.

Samorząd Uczniowski oraz uczniowie z klas 1rg, 2r, 4c i 4r, którzy aktywnie zajęli się organizacją święta, życzą wszystkim abyśmy byli dla siebie mili i uprzejmi każdego dnia. Przedsięwzięcie koordynowały panie: J. Iwaniuk i W. Pieńkowska.