• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Zlote technikum 2020

15 listopada 2019 r. w czytelni szkolnej odbył się V Szkolny Konkurs „Mistrz Czytania”.
W eliminacjach wzięło udział 20 uczniów, którzy zaprezentowali wybrane przez siebie fragmenty prozy. Wśród książek pojawiła się literatura młodzieżowa („My dzieci z dworca ZOO”, „Ogród Zuzanny”, „Dziewczyna z pociągu”), kryminały Remigiusza Mroza, fantasy („Wiedźmin” Sapkowskiego, „Hobbit, czyli tam i z powrotem” Tolkiena). Nie zabrakło też klasyki - utworów Sławomira Mrożka, Henryka Sienkiewicza czy lektur („Ferdydurke” Gombrowicza, „Zbrodnia i kara” Dostojewskiego, „Nad Niemnem” Orzeszkowej). Zgodnie z regulaminem oceniano: technikę czytania, środki artystycznego wyrazu, dykcję, intonację, płynność, interpretację, kontakt wzrokowy z odbiorcą, postawę, mimikę. Należy podkreślić, iż poziom prezentacji był najwyższy spośród dotychczasowych edycji, dlatego jury nagrodziło wiele osób. Tytuł Mistrza Czytania w Technikum nr 2 zdobył Robert Boguszewski z kl. 4c, a w VI Liceum Ogólnokształcącym – Piotr Nojak z kl. 2f. Drugie miejsce ex aequo zajęli: Marcin Jastrzębski 4r i Milena Jastrzębska 3f, trzecie miejsce ex aequo: Kinga Szczepańska 1ap, Natalia Kozak 4r. Jury przyznało również cztery wyróżnienia dla: Marty Krasuskiej 1fp, Karoliny Jaszczuk 1ag, Mateusza Jagiełło 1fg, Katarzyny Olkowicz 4r. Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, natomiast uczestnicy – dyplomy i drobne upominki. Dziękujemy wszystkim za udział i życzymy powodzenia naszym Mistrzom w konkursie międzyszkolnym, który odbędzie się 28 listopada 2019 r.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com