• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Zlote technikum 2020

W dniu 23 września 2019 r. uczniowie klasy 2 L wraz z opiekunami Kamilą Wereszczyńską i Elżbietą Replińską odbyli wycieczkę zawodoznawczą  do Warszawy. Pomocą w organizacji wycieczki posłużył nam Urząd Skarbowy w Siedlcach, który zorganizował zwiedzanie lotniska im. Fryderyka Chopina (popularnie zwanego  Okęciem). Po lotnisku oprowadzali nas pracownicy Służby Celnej pod kierunkiem Pana Andrzeja Piotrowskiego. Uczniowie i nauczyciele dowiedzieli się  wielu ciekawych i praktycznych rzeczy na temat: odprawy biletowo-bagażowej, kontroli bezpieczeństwa, kontroli dokumentów, strefie Schengen, zasad wejścia na pokład samolotu, bagażu rejestrowanego i kabinowego a w szczególności przedmiotów zabronionych do przewozu oraz  przedmiotów, które wymagają zgłoszenia i/lub oclenia. Pracownicy Służby Celnej zwracali nam również uwagę na zasady przewozu zwierząt oraz dali nam możliwość zwiedzenia wnętrza jednego z samolotów oczekujących na rejs do USA i zobaczenia jak podróżują pasażerowie w klasie biznes i ekonomicznej.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem Stacji Muzeum (dawnego Muzeum Kolejnictwa w Warszawie). Siedzibą Stacji Muzeum jest dawny dworzec Warszawa Główna Osobowa, znajdujący się przy ul. Towarowej 3, w pobliżu Placu Zawiszy, na styku trzech warszawskich dzielnic: Woli, Śródmieścia i Ochoty.W muzeum mieliśmy możliwość zobaczyć zabytki techniki kolejowej, takie jak tabor kolejowy, elementy infrastruktury kolejowej, a także pamiątki związane z historią kolejnictwa w Polsce m.in.: mapy kolejowe, modele i makiety kolejowe, sztandary stowarzyszeń pracowników kolejowych z okresu międzywojennego, zegary i zegarki, lampy, telefony i mundury kolejowe, dokumenty, fotografie itp. Zwiedzaliśmy również wagon Bieruta, pociąg pancerny oraz wagon pocztowy.

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com