• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Zlote technikum 2020

10 czerwca 2019 roku w Collegium Mazovia ISW w Siedlcach odbył się finał Regionalnego Konkursu „II Forum Młodych – Przedsiębiorcza Polska Wschodnia”. Po raz kolejny siedlecki Ekonomik odniósł sukces i dowiódł, że nie ma sobie równych.
Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach. W każdej konkurowało ze sobą 5 zespołów projektowych.
W kategorii Przedsięwzięcie Biznesowe Ekonomik reprezentowali uczniowie: Robert Boguszewski i Konrad Kosyl. Za innowacyjność swojego przedsięwzięcia pod nazwą „EcoFit”, jego biznesplan oraz prezentację przed komisją konkursową zespół zajął pierwsze miejsce.
Uczniowie w nagrodę otrzymali telefony komórkowe oraz stypendia kanclerza Collegium Mazovia w wysokości 1 000 złotych na semestr przez cały okres studiowania na tej uczelni na dowolnie wybranym kierunku.
Jednocześnie swoim ogromnym zaangażowaniem w realizację zadań konkursowych przyczynili się do uzyskania przez szkołę tytułu „Najlepsza Szkoła” a wraz z nim nagrody rzeczowej w postaci drukarki.
W kategorii Przedsięwzięcie Społeczne szkołę reprezentowały dziewczęta: Natalia Jastrzębska i Aleksandra Kruk. Za swój innowacyjny pomysł przedsięwzięcia „Parasolki Olki – Spółdzielnia socjalna” zdobyły drugie miejsce. W nagrodę każda z nich otrzymała smatwatch i stypendium kanclerza Collegium Mazovia w wysokości 500 złotych na semestr przez cały okres studiowania na tej uczelni na dowolnie wybranym kierunku.
W finałowych rozgrywkach zmagało się 10 zespołów ze szkół w Siedlcach, Międzyrzecu Podlaskim, Łukowie, Węgrowie, Ostrowi Mazowieckiej, Ostrołęce i Mińsku Mazowieckim. Siedlecki Ekonomik jako jedyna szkoła w regionie ma laureatów w obu kategoriach przewidzianych regulaminem.
Opiekunem uczniów z obu zespołów była pani Grażyna Lech, której organizatorzy przyznali tytuł „Najlepszego Opiekuna”.

Więcej na:
http://www.mazovia.edu.pl/ii-forum-mlodych-wylonilismy-zwyciezcow/

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com