• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

zlotaszkola

W dniach 03-05 czerwca 2019 roku w ZSP nr 2 im. Mikołaja Kopernika odbyła się już VIII edycja kursu "Komputer i Internet dla seniora". Kurs prowadzili nauczyciele Ekonomika: Joanna Nuckowska, Wioletta Pieńkowska, Kamila Wereszczyńska i Elżbieta Replińska. Nauczycieli wspierało ponad 20 uczniów technikum z klas: technik ekonomista: 1a, 2a, 3 a, technik handlowiec: 3c, technik logistyk: 1l, 2l, 3l oraz technik organizacji reklamy: 2r.
W warsztatach komputerowych wzięło udział: 14 Pań i 4 Panów. Dominowały osoby w przedziale wiekowym powyżej 70 lat (8 uczestników). Najmłodsi uczestnicy kursu byli w przedziale wiekowym 56-60 lat (3 Panie). Każdy z uczestników miał przydzielonego ucznia, który pomagał mu w wykonywaniu poleceń nauczycieli prowadzących kurs. Kursanci nabywali umiejętności informatyczne (Word, strony MPK, PKP, wirtualne spacery, mail, Facebook, tłumacz internetowy, komunikacja internetowa) a uczniowie mieli okazję podzielić się swoją wiedzą z zakresu nowych technologii z osobami znacznie od nich starszymi. Komputer i Internet połączyły więc już po raz ósmy pokolenia w Ekonomiku!

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com