• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Zlote technikum 2020

W dniu 10 maja 2019 roku w hali ARMS przy ulicy Prusa 6 w Siedlcach odbyły się już III Wielkie Igrzyska Ekologiczne dla szkół średnich organizowane przez Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach. Impreza była uroczystym zakończeniem cyklu warsztatów „Ekologia z klasą”.

W Igrzyskach wzięły udział trzy czteroosobowe drużyny z Ekonomika:
EkoEkonomik w składzie: Jakub Cabaj, Marta Marczuk, Paulina Kołak, Kamil Komar (klasa 2 l)
Posegregowani: Emilia Osik, Ireneusz Borkowski, Jakub Chrupek, Natalia Chodzińska (klasa 2 l)
EkoLogistycy: Jakub Altin, Damian Bednarczyk, Mateusz Niwęgłowski, Mikołaj Grudzień (klasa 3 l)
Drużyna EkoEkonomik zajęła II miejsce a EkoLogistycy otrzymali wyróżnienie. W programie Igrzysk znajdowały się zadania teoretyczne z zakresu tematyki gospodarowania odpadami oraz konkurencje praktyczne: sztafeta, której uczestnicy mieli za zadanie jak najszybciej posegregować do odpowiednich pojemników rozrzucone odpady, tor przeszkód, segregowanie odpadów „po omacku”. Cztery zwycięskie drużyny, w tym dwie drużyny z ZSP nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach pojadą w nagrodę na atrakcyjną wycieczkę do Kazimierza Dolnego.
Do zmagań przygotowała uczniów mgr Elżbieta Replińska, nauczyciel przedmiotów logistycznych.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com