• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Zlote technikum 2020

Od kilku miesięcy 7 osobowy zespół projektowy z klasy 3c prowadził intensywną kampanię reklamową Olabogababciu, przestrzegającą seniorów przed oszustami wyłudzającymi pieniądze. Uczniowie poruszyli niemal niebo i ziemię, aby dotrzeć do jak największej rzeszy odbiorców. Zaprojektowane przez nich plakaty kampanii (ponad 1000) wisiały w miejskich autobusach, sklepach, blokach, na słupach, tablicach ogłoszeniowych ośrodków kultury, policji, szkół, parafii. Rozdali ponad 14 tysięcy ulotek i 400 wlepek. Prowadzili liczne warsztaty dla seniorów z miasta, okolicznych gmin, Domu Opieki Społecznej, Klubów Kultury SSM. Nagrany przez nich, poruszający spot reklamowy dotarł do blisko 30 000 odbiorców. Był także emitowany przed seansami w siedleckich kinach. Kampanię wspierały i pomagały nagłaśniać media: lokalna prasa (Tygodnik Siedlecki, Życie Siedleckie), radio (RDC, ESKA, KRP), telewizja (TVP3, TVP Teleexpres, TV Wschód) i inne. Uczniowie intensywnie współpracowali z Komendą Miejską Policji w Siedlcach i Bankiem Santander. Pozyskali licznych partnerów i sponsorów. Ich działania i zaangażowanie zostały docenione przez organizatorów Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Autorzy projektu „Olabogababciu” otrzymali:
- Brązowego Wilka za najlepszy projekt w instytucji/szkole,
- Srebrnego Wilka za najlepszy projekt w województwie mazowieckim,
- Nominację do Złotego Wilka za najlepszy projekt w Polsce.
Ponadto w ogromnym stopniu dzięki nim Technikum nr 2 w Siedlcach zajęło 28 miejsce w ogólnopolskim Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii. W rankingu tym wyróżnione są szkoły, które wspierają u uczniów rozwój kompetencji takich jak: praca w zespole, kreatywność, rozwiązywanie problemów, zarządzanie projektem, przywództwo.
W działaniach zespół projektowy wspierała jako nauczyciel opiekun pani Grażyna Lech.
Powiedzieć GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY to chyba za mało :-).

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com