• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Zlote technikum 2020

"Dwa najważniejsze dni Twojego życia to ten, w którym się urodziłeś oraz ten, w którym dowiedziałeś się, po co."

– Mark Twain

Tydzień Zawodowca w Ekonomiku to świetna okazja, aby odkryć swoją zawodową pasję. Kariera w finansach i rachunkowości może mięć bowiem różne oblicza. Do zawodów przyszłości w tej branży należą: data scientist, process improvement specialist, quant, project expert in finance, internal controls specialist, user experience specialist i wiele innych.
Uczennice i uczniowie klas o profilu technik ekonomista zapoznali się z nowymi drogami kariery dzięki prezentacji pt. "Finanse i rachunkowość - Twoja droga do sukcesu" przygotowanej przez uczennice klasy 2a pod opieką p. Elżbiety Zaniewicz. Wszyscy otrzymali także bezpłatnie egzemplarz publikacji "Kariera w finansach i bankowości" podarowanej przez wydawcę - firmę MBE group Sp. z o.o. Czasopismo to jest skarbnicą wiedzy z zakresu planowania ścieżki kariery, zawiera opisy zawodów oraz wywiady z osobami pracującymi na danych stanowiskach, a także bazę pracodawców. Zawody przyszłości zostały także zaprezentowane w formie wystawy na stojakach.
Dzięki spotkaniu ze specjalistkami z Banku Pekao S.A. - p. Dorotą Chomką, p. Iwoną Wiszniewską i p. Katarzyną Wyrębiak, które odbyło się 24.04.2019 r., uczestnicy z klas 1a, 2a, 3a mogli lepiej poznać tajniki kariery w bankowości, bank jako instytucję finansową i jego ofertę. Nie zabrakło także konkursu z nagrodami. Zdaniem ekspertów Ekonomik właściwie kładzie podwaliny pod naszą zawodową przyszłość.

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com