• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Zlote technikum 2020

W ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z teorii uczennice z klasy 3r (P. Kita, N. Mazur i K. Mańkowska) przygotowały i przeprowadziły warsztaty pt. „ Eko świadomość. Dzieciaki znają Eko znaki”. Młodzież postanowiła popularyzować wiedzę dotyczącą oznakowań na produktach wśród najmłodszych, dlatego na warsztaty zaprosiła uczniów z klas pierwszych i trzecich SP nr 4 w Siedlcach.
Dla uczestników spotkania zespół projektowy przygotował aktywizującą uczniów prezentację multimedialną dotyczącą oznakowań produktów. Podczas zajęć warsztatowych dzieci dopasowywały opisy do konkretnych Eko znaków, odszukiwały Eko znaki na opakowaniach produktów i przydzielały je do odpowiednich pojemników. Uczennice przygotowały również mini konkurs, polegający na odszukaniu Eko znaków wśród najróżniejszych symboli ( loga firm, znaki drogowe, itp.). Uczestnicy warsztatów rozwiązywali rebusy, zagadki i wykreślanki ekologiczne. Każdy uczestnik otrzymał zaprojektowaną przez młodzież kolorowankę „Bądź codziennie dzieckiem Eko”, a każda klasa dyplom uczestnictwa w warsztatach. Celem projektu było podniesienie świadomości ekologicznej, poprzez popularyzowanie wiedzy dotyczącej oznakowań produktów, wśród najmłodszych uczestników rynku.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com