• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Srebro2019

W Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym odbyło się szkolenie „RODO w edukacji. Mazowieckie spotkanie z ochroną danych osobowych w szkole”.
Spotkanie otworzyła JM Rektor prof. dr hab. Tamara Zacharuk oraz Mirosław Sanek, zastępca prezesa UODO. Szkolenie zorganizowane zostało wspólnie przez Urząd Ochrony Danych Osobowych i Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny. W szkoleniu wzięli udział dyrektorzy i nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych, pracownicy i studenci UPH. Był to element realizacji programu edukacyjnego UODO dla szkół „Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.
W trakcie szkolenia poruszano m.in. zagadnienia dotyczące postępowania, zbierania i wykorzystywania danych osobowych uczniów, ich rodziców i opiekunów prawnych czy nauczycieli.
Podczas szkolenia wystąpiła również dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach Pani Jolanta Duk mówiąc o dobrych praktykach w zakresie ochrony danych osobowych i prawa do prywatności w szkole i w życiu codziennym. Uczennica „Ekonomika” Weronika Nielipińska podziękowała organizatorom za wszelkie działania prowadzone z młodzieżą i dla młodzieży. Na zakończenie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach wykonali przedstawienie, dotyczące omawianej problematyki.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com