• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Zlote technikum 2020

Rok szkolny 2018/2019 jest rokiem pełnym sukcesów dla uczniów technika logistyka z siedleckiego Ekonomika. Najważniejszym z nich jest dostanie się 3 uczniów do finału dwóch olimpiad odbywających się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej: XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu oraz III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Uniwersytet Gdański.

Do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej dostało się aż 3 uczniów szkoły: Marcin Stosio i Emil Kołodziejczyk z klasy IV L oraz Jacek Borkowski z klasy III L. Finał olimpiady odbył się w dniu 05 marca 2019 r. w Sopocie. Marcin Stosio został Laureatem tej olimpiady z pozycją nr 4 wśród prawie 4500 uczestników! Marcin jest też tegorocznym finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, znalazł się tu w gronie 75 najlepszych logistyków w Polsce z prawie 9000 uczestników.

Obie olimpiady oprócz upominków przewidzianych przez organizatorów i sponsorów zgodnie z Komunikatem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie wykazu olimpiad tematycznych (zawodowych) i turniejów uprawniających do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w roku szkolnym 2018/2019 r. zwalniają finalistów z części pisemnej egzaminu zawodowego i plasują Ekonomik wysoko wśród szkół logistycznych w Polsce.

Już sam I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej pokazał wiedzę i umiejętności naszych logistyków, bo aż 12 z nich dostało się do II etapu olimpiady i w związku z tym, że to była najwyższa liczba uczniów z regionu, to II etap okręgowy OOSL odbył się w Siedleckim Ekonomiku. Liczymy na dalsze ogólnopolskie sukcesy naszych logistyków.

Do zmagań przygotowywała uczniów Elżbieta Replińska, nauczyciel przedmiotów logistycznych z ZSP nr 2.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com